REKLAMA

Włochy: najmniej zmarłych z powodu koronawirusa od 19 marca

2020-04-12 19:09
publikacja
2020-04-12 19:09
Dodaj Bankier.pl w Google

We Włoszech w ciągu minionej doby zmarło 431 osób zakażonych koronawirusem - podała w niedzielę Obrona Cywilna. Bilans ofiar śmiertelnych od początku epidemii wzrósł do około 19 899. Od soboty zanotowano prawie 2 tysiące nowych chorych.

fot. Russian Defence Ministry / / TASS

Liczba zmarłych w ciągu jednego dnia jest najniższa od 19 marca. W Lombardii, epicentrum epidemii spadła liczba zmarłych i hospitalizowanych chorych. W ciągu doby zanotowano w tym regionie 110 zgonów, czyli znacznie mniej niż w minionych tygodniach.

Coraz mniej przypadków zakażeń jest w mieście Bergamo, gdzie było ich dotąd najwięcej.

Obecnie w całym kraju jest około 102 tysięcy chorych. Ponad dwie trzecie z nich (69 procent) przebywa w domowej izolacji.

Wakacje na giełdzie

Do tej pory we Włoszech potwierdzono 156 tysięcy przypadków koronawirusa. Wyleczonych jest już ponad 34 tysiące osób. Dzienny wzrost wyniósł 1677.

Podczas konferencji prasowej w siedzibie Obrony Cywilnej w Rzymie ordynator oddziału pulmonologii w klinice Gemelli i członek komitetu naukowego doradzającego rządowi Włoch Luca Richeldi podkreślił, że dane dowodzą tendencji spadkowej.

"Na podstawie danych o redukcji hospitalizacji, liczby pacjentów na intensywnej terapii i zmarłych możemy potwierdzić, że wprowadzone i przedłużone ograniczenia mają wpływ na tego wirusa" - oświadczył.

Szef Obrony Cywilnej, komisarz do spraw kryzysu Angelo Borrelli poinformował natomiast, że wyznaczone zostaną specjalne obszary na kwarantannę dla przypływających migrantów; będą ją oni odbywać na statkach lub na lądzie.

Z Rzymu Sylwia Wysocka(PAP)

sw/ fit/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konto firmowe na lata. Najlepsze oferty w długiej perspektywie
Tanie konto firmowe na lata. Najlepsze oferty w długiej perspektywie

Komentarze (3)

dodaj komentarz
ajwaj
I OK,
pomagaja Venezuela, biedna, sankcjonowana > 60 lat Cuba, Chiny, Rosja
Tluste koty "zachodu" - walcza o kazda maske dla siebiie :)
__________
Wirus koronowy - Rosja pomaga Włochom: jednostka kosmiczna lata wirusologów i lekarzy

W niektórych częściach Włoch szpitale nie są już w stanie ponieść
I OK,
pomagaja Venezuela, biedna, sankcjonowana > 60 lat Cuba, Chiny, Rosja
Tluste koty "zachodu" - walcza o kazda maske dla siebiie :)
__________
Wirus koronowy - Rosja pomaga Włochom: jednostka kosmiczna lata wirusologów i lekarzy

W niektórych częściach Włoch szpitale nie są już w stanie ponieść ciężaru krytycznie chorych pacjentów spowodowanych wirusem koronowym . Rosja pomaga teraz Włochom w pomocy i wyposażeniu.

Rosja zapewnia 16 samolotów IL-76 Włochom wyposażenie ochronne, mobilne stacje zaopatrzenia i środki do dezynfekcji na dużą skalę środków transportu i obszarów w walce z wirusem koronowym . Kreml powiedział po telefonie między prezydentem Rosji Putinem a włoskim premierem Giuseppe Conte.

https://www.miss.at/coronavirus-russland-hilft-italien/
ajwaj
Wczoraj dziekowal Al Bano
Rosjanom za pomoc (zreszta jak i w Serbii)

https://www.youtube.com/watch?v=Ok-CnMIvrys

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki