REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Ukradli mi samochód. Co powinienem zrobić?

2009-08-06 06:00
publikacja
2009-08-06 06:00
Dodaj Bankier.pl w Google
W razie kradzieży pojazdu ubezpieczający zobowiązany jest zawiadomić niezwłocznie policję jednak nie później niż w ciągu 12 godzin od powzięcia wiadomości o kradzieży. Szkodę zgłosić należy do swojego ubezpieczyciela (numer telefonu podany jest na polisie) lub do najbliższej jednostki organizacyjnej w ciągu 24 godzin od powzięcia wiadomości o kradzieży.

Poszkodowany w ciągu 2 dni od zgłoszenia kradzieży musi dostarczyć ubezpieczycielowi:

· wszystkie posiadane kluczyki do otwierania drzwi pojazdu i uruchomienia silnika, bądź karty kodowe oraz sterowniki do obsługi urządzeń zabezpieczających przed kradzieżą,
· dowód rejestracyjny i kartę pojazdu (o ile była wydana),
· dokumenty pochodzenia pojazdu na wniosek ubezpieczyciela.

Pamiętajmy, że warunkiem wypłaty odszkodowania za skradziony pojazd jest:
· przeniesienie prawa własności tego pojazdu na ubezpieczyciela,
· przekazanie ubezpieczycielowi: dowodu rejestracyjnego z adnotacją wydziału komunikacji o jego wyrejestrowaniu lub zaświadczenia o wyrejestrowaniu pojazdu, kluczyków i sterowników, dokumentu potwierdzającego fakt kradzieży (np. postanowienie o umorzeniu dochodzenia).

Odszkodowanie jest wypłacane w kwocie równej wartości rynkowej pojazdu w dniu ustalenia odszkodowania, nie wyższej niż suma ubezpieczenia.

Andrzej Gostyński
Dyrektor Biura Ubezpieczeń Komunikacyjnych PTU S.A.

Informacji na temat ubezpieczeń szukaj w Dziale Ubezpieczenia Portalu Bankier.pl.
Źródło:Informacja prasowa
Tematy

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~WF0GXXPSSG5C23219
W nocy 26/27 sierpnia 2009 w Kołobrzegu ul.Na grobli skradziono Ford Galaxy kolor niebieski metalik nr rej. KN46362 nr nadwozia WF0GXXPSSG5C23219 miał pękniętą szybę czołową wojciechh@interia.pl

Powiązane:

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki