REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Spór między ministrem finansów a szefem NBP

2008-06-24 07:22
publikacja
2008-06-24 07:22
Dodaj Bankier.pl w Google
"Gazeta Wyborcza" pisze o sporze między ministrem finansów Jackiem Rostowskim a szefem NBP Sławomirem Skrzypkiem. Rostowski uważa, że za wzrost inflacji odpowiada Skrzypek. Prezes banku centralnego twierdzi z kolei, że NBP nie ma wpływu na inflację.

Ekonomiści mówią zaś dziennikowi, że nowa wojna między ministerstwem a bankiem centralnym oddala nas od euro.

"Gazeta Wyborcza" przypomina, że wielu ministrów finansów walczyło z bankiem centralnym i krytykowało prowadzoną przez Radę Polityki Pieniężnej politykę stóp procentowych. Grzegorz Kołodko, Marek Belka, Zyta Gilowska przekonywali, że zbyt wysokie stopy hamują wzrost gospodarczy. Obecny minister finansów Jacek Rostowski zarzuca szefowi NBP Sławomirowi Skrzypkowi opóźnianie podwyżek stóp i utratę kontroli nad inflacją. Dla kilku międzynarodowych instytucji finansowych to - jak napisały w swoich raportach - ewenement na skalę światową - czytamy w dzienniku.

Sławomir Skrzypek w wydanym wczoraj oświadczeniu broni się, że wzrost inflacji jest niezależny od działań banku centralnego.

"Gazeta Wyborcza" pisze, że ekonomiści nie widzą zwycięzcy w tym sporze. Główny ekonomista BGŻ Dariusz Winek mówi dziennikowi, że za wzrost cen żywności odpowiada ogromny popyt na rynkach światowych.

Więcej szczegółów na ten temat - w "Gazecie Wyborczej".

"Gazeta Wyborcza"/IAR/kry/dabr
Źródło:IAR
Przeczytaj w Pulsie Biznesu
Kupuj, trzymaj, sprzedaj. Oto rekomendacje dla akcji z GPW
Tematy

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~katon
może cos napisz merytorycznie pisomatołku janku ? Zapewniam cie, ze wiedza Wicka jest min. 1000 razy wieksza od twojej. Notabene, nie tylko zywność i paliwa drozeja na swiecie, jest rowniez cos takiego jak oczekiwania inflacyjne i to powinien uwzględniać NBO !
~Winetu
Minister finansów chce zrzucić winę na szefa NBP oskarżając go o wzrost inflacji co jest nie dokońca prawdą .Robi to w celu /MF/zdyskredytowania szefa NBPi jednocześnie wybielając się ,niewinny .Zarówno NBP jak i MF odpowiedzialne jest za inflację.
~m2 odpowiada ~Winetu
Dnia 2008-06-24 o godz. 10:21 ~Winetu napisał(a):
> Minister finansów chce zrzucić winę na szefa NBP oskarżając
> go o wzrost inflacji co jest nie dokońca prawdą .Robi to w
> celu /MF/zdyskredytowania szefa NBPi jednocześnie
> wybielając się ,niewinny .Zarówno NBP jak i MF
> odpowiedzialne jest za
Dnia 2008-06-24 o godz. 10:21 ~Winetu napisał(a):
> Minister finansów chce zrzucić winę na szefa NBP oskarżając
> go o wzrost inflacji co jest nie dokońca prawdą .Robi to w
> celu /MF/zdyskredytowania szefa NBPi jednocześnie
> wybielając się ,niewinny .Zarówno NBP jak i MF
> odpowiedzialne jest za inflację.

tego skrzypka na dachu nie trzeba dyskredytować, zobaczysz ile jest wart, jak zakończy kadencje, ile instytucji będzie się o niego biło
~lon odpowiada ~m2
Zyta zwana Gadułą .
~Jarek
Chory KRAJ ! Naród niby katolicki a chamstwo do n potęgi ! Czyli z tego wniosek ,że tak szybo tu się nic nie zmieni ! Kościół katolicki sam uciekał i mataczy w ujawnieniu prawdy historycznej szczególnie sukienkowych agentów.
~janek
Wicek ty masz braki w nauce i uzębieniu.

Powiązane: Łatwiejszy dostęp do broni

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki