Zarabiaj z nami | Logowanie | Newsletter | Forum | Blogi | Konkurs
więcej narzędzi...2010-05-18 09:40 Źródło: BankierPress

BankierPress

Pierwszy w Polsce internetowy kantor


Poznański kantor uruchomił platformę internetową służącą do przyjmowania dyspozycji kupna i sprzedaży walut obcych. Wymiana odbywa się za pośrednictwem kont bankowych. Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu klienci mogą wymienić walutę w ciągu kilku minut bez wychodzenia z domu.


Początkowo kantor prowadzi jedynie wymianę franka szwajcarskiego. Oferta skierowana jest przede wszystkim do osób spłacających kredyty hipoteczne w CHF. Oszczędności z zakupu franka szwajcarskiego na https://internetowykantor.pl mogą sięgać w stosunku do ofert banków od 1% do 6% kwoty kredytu w ciągu całego okresu spłaty.


Oferta kantoru online jest realną szansą na skorzystanie z zapisów rekomendacji SII, dzięki której banki mają obowiązek umożliwić klientom spłatę kredytu w walucie, na którą jest zaciągnięty. Usługa eliminuje czasochłonny proces pozyskiwania gotówki w kantorach i wpłacania ich na konta kredytowe  w kasach banków. Ponadto w przypadku mBanku, który w ogóle nie prowadzi obsługi gotówkowej i Getin-Noble Banku, który umożliwia wpłaty w CHF jedynie w pojedyńczych oddziałach w największych miastach Polski, usługa kantoru jest jedyną alternatywą dla bardzo drogich przelewów walutowych.


Internetowykantor.pl stawia na użyteczność i bezpieczeństwo. Komunikacja z serwisem jest szyfrowana 256-bit kluczem SSL, stosowane są procedury związane z ochroną danych osobowych i przeciwdziałaniem praniu brudnych pieniędzy. Wymiana dla zarejestrowanych użytkowników ogranicza się do dwóch kroków. Należy przelać sumę, którą chcemy wymienić na podane konto bankowe kantoru i w ciągu kilku minut po pojawieniu się okienka transakcji w Panelu klienta zatwierdzić wymianę po aktualnym kursie. Wymienione środki są odsyłane z powrotem do klienta w ciągu kilku minut, lub najpóźniej następnego dnia.


Aktualnie wymiana CHF obsługiwana jest w mBanku, PKO BP, Banku Millennium i Getin-Noble Bank. Twórcy serwisu planują do końca 2010 roku pozyskanie 5tys klientów wymieniających CHF i obsługę co najmniej 10 banków. W planach mają również wprowadzenie obsługi wymiany EUR, USD i GBP.
/ internetowykantor.pl


Komentarzy 6


RSS Google Wykop

Lokata 4,5% bez otwierania konta!

Komentarze do artykułu
Pierwszy w Polsce internetowy kantor Autor: ~Gosia   2012-04-10 17:47
Kłamstwo już w tytule! Pierwszy był Walutomat!
Pierwszy w Polsce internetowy kantor Autor: ~krzycho   2012-03-09 13:03
Ja korzystam z kantora fritzexchange.pl bo jest szybki i tani. Kupuję przede wszystkim korony szwedzkie, czego internetowykantor nie wymienia, bo ogranicza się tylko do podstawowych walut
Pierwszy w Polsce internetowy kantor Autor: ~Piotr   2011-11-29 12:34
A ja korzystam z kantoru, który od początku oferuje wymianę 12 różnych walut: USD, EUR, CHF, GBP, CAD, AUD, CZK, HUF, SEK, NOK, DKK, JPY i obsługuje 12 banków w ramach których transakcje są bez opłat. (..)
Pierwszy w Polsce internetowy kantor Autor: ~FutureArtur   2010-09-01 14:41
Mam potwierdzone informacje, że internetowykantor.pl rozpoczął już wymianę w EURO. Po bardzo korzystnych kursach.
Re: Pierwszy w Polsce internetowy kantor .. Autor: ~Michał Czekalski   2010-05-18 14:05
Dnia 2010-05-18 o godz. 13:07 ~Wojciech napisał(a): > .. a dostawca internetu niemiecki: Germany 178.63.247.85 > Hetzner Online AG. Dlaczego? Serwer jest hostowany przez Polską firmę, jedno z (..)
Pierwszy w Polsce internetowy kantor .. Autor: ~Wojciech   2010-05-18 13:07
.. a dostawca internetu niemiecki: Germany 178.63.247.85 Hetzner Online AG. Dlaczego?