Mali i średni klikają po dotacje

W 2013 roku kończy się kolejna pula unijnych pieniędzy, które można było pozyskać w ramach kilkudziesięciu programów. Nie znaczy to, że wszystkie fundusze już zostały rozdane. Wręcz przeciwnie - przedsiębiorcy wciąż mają szansę skorzystać z dotacji.

Dzięki bezpłatnej wyszukiwarce programów unijnych mogą znaleźć finansowanie za pomocą kilku kliknięć myszką - mówi Radosław Polowy, Prezes Zarządu e-kapital.pl, platformy skierowanej do przedsiębiorców z sektora MŚP, udostępniającej bezpłatną wyszukiwarkę dotacji.

O tym, że Polacy chętnie rozwijają biznes przy wsparciu programów unijnych, świadczą podsumowania wydatków Komisji Europejskiej, gdzie Polska zajmuje wysokie miejsce w rankingu, jeśli chodzi o ilość pozyskanych pieniędzy unijnych. Z wrześniowego raportu wydanego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego wynika, że spośród funduszy przeznaczonych na lata 2007-2013, złożonych zostało ponad 191 tysięcy wniosków o łącznej wartości przekraczającej 430 mld zł. Stanowi to nieco ponad 67 proc. alokacji, co jest wynikiem dobrym w porównaniu z innymi krajami, ale oznacza również, że wiele środków nie zostało jeszcze rozdysponowanych. Jest zatem o co się starać.


- Finansowanie biznesu to jedna z kluczowych usług serwisu e-kapital.pl. Przygotowana została z myślą o przedsiębiorcach, którzy zastanawiają się, skąd wziąć kapitał na rozwój oraz nowe inwestycje. Zależało nam na stworzeniu rozwiązania dzięki któremu, w prosty sposób, przedsiębiorca uzyska informacje na jakie wsparcie finansowe w postaci dotacji może liczyć. Oszczędza w ten sposób czas. Dodatkowo może zamówić powiadomienia mailowe lub sms'owe, informujące o nowych programach unijnych
- dodaje Radosław Polowy. Wyszukiwanie dotacji w serwisie możliwe jest poprzez określenie typu beneficjenta oraz obszaru geograficznego, na którym projekt ma być realizowany. Tym, co różni rozwiązanie przygotowane przez e-kapital.pl od innych, jest jednak przede wszystkim możliwość szybkiego wyszukiwania na podstawie słów kluczowych.


Przedsiębiorcy działający na Śląsku będą mogli uzyskać środki na finansowanie projektów m.in. z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego, w ramach poddziałania 1.2.3 „Innowacje w mikroprzedsiębiorstwach i MŚP”, oraz poddziałania 3.1.1 „Infrastruktura zaplecza turystycznego/przedsiębiorstwa”.


/e-kapital.pl
Źródło: Informacja prasowa

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

    Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

  • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  • Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

    Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

  • Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

    W tym terminie z ZUS rozliczają się przedsiębiorcy opłacający składki za siebie. Składka na Fundusz Pracy.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl