Zarabiaj z nami | Logowanie | Newsletter | Forum | Blogi
więcej narzędzi...



2010-09-09 01:30 Źródło: Informacyjna Agencja Radiowa

Informacyjna Agencja Radiowa

Lekarze nie odbędą stażu, specjalizacja będzie krótsza


Likwidacja stażu podyplomowego i lekarskiego egzaminu państwowego oraz skrócenie czasu nauki specjalizacji to pomysły resortu zdrowia na zwiększenie liczby lekarzy - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".


Samorząd lekarski, studenci kierunku lekarskiego i stażyści o propozycjach rządu mówią twardo: projekt nowelizacji ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty trzeba odrzucić w całości. Negatywne emocje środowiska lekarskiego wzbudza przede wszystkim likwidacja stażu podyplomowego.

Obecnie każdy absolwent kierunku lekarskiego, zanim stanie się lekarzem z pełnym prawem wykonywania zawodu, musi odbyć 13-miesięczny staż. Zdobywa wtedy umiejętności praktyczne, na przykład uczy się, jak wykonywać punkcje.

Staż definitywnie zniknie w 2018 roku. Resort zdrowia nie zgadza się z krytyką środowiska. Wskazuje, że likwidacja stażu skróci czas nauki lekarzy i zwiększy ich napływ do systemu. A ponieważ zmieni się program nauczania na kierunkach lekarskich, ostatni rok studiów zostanie przeznaczony na praktyczną naukę zawodu - relacjonuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Dziennik Gazeta Prawna/hs/dj




Komentarze do artykułu
Lekarze nie odbędą stażu, specjalizacja będzie krótsza Autor: ~osw   2010-09-09 08:41
studenci i lekarze to cwaniaczki, wiedzą że czym lepsze wykształcenie na koszt państwa, tym wyższe będą ich pensje po wyjeżdzie za granicę.

Wiadomość przez email

Dziennik Bankier.pl
Tygodnik Firma
Twój e-mail:

Centrum Finansowe

Zamów online produkty finansowe: