REKLAMA

Kaczyński: PiS zrobi wszystko, by zapobiec upadkowi mediów publicznych

2009-07-18 14:00
publikacja
2009-07-18 14:00
Dodaj Bankier.pl w Google
Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że jego ugrupowanie zrobi wszystko, by zapobiec upadkowi mediów publicznych i ograniczaniu ich roli. Zaznaczył, że TVP i Polskie Radio są dobrem narodowym, które gwarantują  spójność społeczeństwa.

Wczoraj prezydent  zawetował ustawę medialną. Do takiej decyzji Lecha Kaczyńskiego skłoniły negatywne opinie o projekcie środowisk twórczych.

Prezes PiS zarzucił też rządowi, że wbrew własnym obietnicom w sytuacji kryzysu nie obejmuje ochroną najuboższych. 

Sejm przyjął wczoraj nowelizację ustawy budżetowej. Rząd zmienia w niej między innymi tempo wzrostu Produktu Krajowego Brutto z 3,7 na 0,2 procent i podwyższa deficyt z 18 na 27 miliardów złotych. W sumie z powodu kryzysu dochody w tym roku będą o ponad 30 miliardów niższe niż planowano.

Jarosław Kaczyński powiedział, że wiele rozwiązań nowelizacji budżetu ma "okrutny" charakter. Jako przykład podał odebranie pieniędzy na leczenie niewidzących dzieci. Zdaniem prezesa PiS, fakt, że rząd ratuje budżet, uciekając się do takich metod rodzi pytanie, czy premier i  minister finansów panują nad sytuacją ekonomiczną kraju.
Źródło:IAR
Tematy
Tanie konto firmowe na lata. Najlepsze oferty w długiej perspektywie
Tanie konto firmowe na lata. Najlepsze oferty w długiej perspektywie

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane:

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki