REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Euro 2012 na 10 stadionach

2009-05-07 05:55
publikacja
2009-05-07 05:55
Piłkarskie Euro 2012 zostanie rozegrane na 10 stadionach, po 5 polskich i 5 ukraińskich - informuje "Gazeta Wyborcza". Według niej, taką właśnie decyzję ogłosi UEFA w przyszłą środę.

Ostatnie doniesienia z piłkarskiej organizacji wskazują, że za tydzień cieszyć się będą: Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Poznań i Kraków. Z rywalizacji odpadnie Chorzów. Według "Wyborczej", sytuacja u naszego wschodniego sąsiada jest bardziej skomplikowana, ale wszystko wskazuje, że wybrane zostaną Kijów, Donieck, Lwów, Odessa i Dniepropietrowsk. Odpaść ma Charków.

Gazeta przypomina, że jeszcze niedawno szef UEFA Michel Platini zapowiadał, iż mistrzostwa zostaną rozegrane na 6- 8 stadionach. Również minister sportu Mirosław Drzewiecki sądzi, że ta liczba nie przekroczy 8 obiektów.

IAR/gw/łp/Siekaj
Źródło:IAR
Tematy
Nie tylko 0 zł za konto. Sprawdź, które rachunki firmowe naprawdę się opłacają
Nie tylko 0 zł za konto. Sprawdź, które rachunki firmowe naprawdę się opłacają

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~ziemia
Taaaaaa, ale głupoty wypisujesz. Polska to duży kraj z dużą ilością ludzi chętnych do oglądania widowsk sportowych, na razie brakuje na szkolenie młodzieży, brak jest kadry trenerskiej, szczególnie trzeźwej, brak stadionów, a przede wszystkim brak menadżerów chętnych do pracy w tej branży. Ale będzie coraz lepiej, widać to po właścicielach Taaaaaa, ale głupoty wypisujesz. Polska to duży kraj z dużą ilością ludzi chętnych do oglądania widowsk sportowych, na razie brakuje na szkolenie młodzieży, brak jest kadry trenerskiej, szczególnie trzeźwej, brak stadionów, a przede wszystkim brak menadżerów chętnych do pracy w tej branży. Ale będzie coraz lepiej, widać to po właścicielach klubów takich jak legia, śląsk, widzew, no chyba że PZPN będzie bardzo przeszkadzał, a co do mniejszych miast, no coż na razie we wronkach jest lepsze zaplecze niż w wielu dużych miastach więc ne mam nic przeciwko temu aby i tam wyrasali klasowi gracze.
Pozdrawiam wszystkich którzy pracują nad rozwojem polskiej piłki, nie narzekają a zapieprzają.
~ksiezyc
właśnie z tych miast, reszta powinna być objęta zwykłą ligą.
W Polsce nie ma potencjału ekonomicznego, ludzkiego i urbanistycznego (narybku i atrakcyjności miast) który uzasadniałby więcej zespołów w najwyższej lidze, ich rozwój i utrzymanie dobrych zawodników.
Miasta takie jak Kielce, Lubin, Szczecin itp nie mogły i nie miały
właśnie z tych miast, reszta powinna być objęta zwykłą ligą.
W Polsce nie ma potencjału ekonomicznego, ludzkiego i urbanistycznego (narybku i atrakcyjności miast) który uzasadniałby więcej zespołów w najwyższej lidze, ich rozwój i utrzymanie dobrych zawodników.
Miasta takie jak Kielce, Lubin, Szczecin itp nie mogły i nie miały prawa być na szczycie i to co się stało, te afery,kupowanie meczy jest tego potwierdzeniem.
Wszystkie inne miasta powinny skupić się na innych grach zespołowych jak siatkówka, ręczna. Im wcześniej władze tych miast zrozumieją dlaczego tym mniej dołożą do biznesu.

Powiązane: Gdańsk

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki