Zgodnie z projektem ustawy zapis ten daje klubom piłkarskim prawo do nakładania na niesfornych kibiców zakazu wstępu na mecze nawet przez dwa lata. Choć stowarzyszenia fanów futbolu wywalczyły możliwość odwołania się od tej decyzji do Komisji Ligi, organu Ekstraklasy SA, to zdaniem prezydenta może on łamać prawa obywatelskie.
"Uważam, że tylko sądy powinny móc nakładać zakazy stadionowe" - mówi w rozmowie z "Polską" Władysław Stasiak, zastępca szefa Kancelarii Prezydenta.
Gazeta dodaje, że za odrzuceniem nowych przepisów lobbowali wczoraj w Kancelarii Prezydenta kibice. Ze spotkania z pracownikami kancelarii wyszli zadowoleni. "Nasze postulaty spotkały się ze zrozumieniem" - powiedział "Polsce" Wojciech Wiśniewski, prezes Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa.
"Polska"/IAR/kry/dabr
Źródło:IAR





























































