REKLAMA

Warszawa przygotowuje się do jutrzejszych manifestacji kibiców

2012-02-10 15:57
publikacja
2012-02-10 15:57
Na ulice stolicy ma wyjść piętnaście tysięcy fanów stołecznej Legii, ale spodziewani są także kibice krakowskiej Wisły. Fani tych klubów mieli dopingować swoje drużyny podczas meczu o Superpuchar Polski, ale spotkanie zostało odwołane. Kibice obu drużyn są ze sobą zwaśnieni.

Według zgłoszenia, w manifestacji kibiców Legii ma wziąć udział około 15 tysięcy osób. Ratusz nie udziela informacji na temat liczby spodziewanych kibiców Wisły. Trasy obu marszów nie krzyżują się, ale mają wspólny finał - Stadion Narodowy. Obie demonstracje mają odbywać się w odstępie zarówno 30 minut.

Celem demonstracji kibiców Legii jest oficjalnie "Krytyka wobec działań rządu". Krzysztof Wąsowski ze Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa przyznaje jednak, że obawia się prowokacji. "Nie mogę zagwarantować, że nasi kibice nie zareagują. Jeśli będą widzieć, że coś złego się dzieje, że jacyś inni kibice będą chcieli w naszym mieście robić awanturę, no to po prostu zareagują" - mówi przedstawiciel SKLW. Dodaje jednak, że liczy na dobre zabezpieczenie policji.

Miasto zapewnia, że jest przygotowane do obu demonstracji.

IAR

Źródło:IAR
Tematy
Ranking najtańszych kont firmowych dla JDG z premią dla aktywnych – czerwiec 2026 r.
Ranking najtańszych kont firmowych dla JDG z premią dla aktywnych – czerwiec 2026 r.

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~smok wawelski.
wrog naszego wroga jest naszym przyjacielem
monikakub
Ja mimo wszystko mam cichą nadzieję, że tym razem kibice okażą się mądrzejsi od rządzących, budujących, nadzorujących i zadymy nie będzie...
~Polak
jak dlugo ci idioci jeszcze beda niszczyc POLSKE czy nie ma na nich zadnej kary do czgo to doprowadzi to ma byc demokracja w jakim wydaniu niszczenia i balaganiarstwa
~Pratchett
No to do rzeczy. Kupa kamul... grupa trolli - poprawił się szybko - urządza jakiś marsz ulicą Krótką. Młodszy funkcjonariusz Detrytus... Nie pozwólcie mu salutować! Dobrze. O co tam chodzi?- Trollowy Nowy Rok - wyjaśnił Detrytus.- Naprawdę? Musimy to zapamiętać. Mam tu jeszcze zapisane, że banda żwiroja... że odbywa się jakieś zgromadzenie No to do rzeczy. Kupa kamul... grupa trolli - poprawił się szybko - urządza jakiś marsz ulicą Krótką. Młodszy funkcjonariusz Detrytus... Nie pozwólcie mu salutować! Dobrze. O co tam chodzi?- Trollowy Nowy Rok - wyjaśnił Detrytus.- Naprawdę? Musimy to zapamiętać. Mam tu jeszcze zapisane, że banda żwiroja... że odbywa się jakieś zgromadzenie krasnoludów czy coś w tym rodzaju...- Rocznica bitwy w dolinie Koom - oznajmił funkcjonariusz Cuddy. - Wielkie zwycięstwo nad trollami. - Wyglądał na zadowolonego z siebie, o ile w ogóle można było coś dostrzec pod gęstą brodą.- Tak? Ale z zasadzki - burknął Detrytus, spoglądając na niego ponuro.- Jak to? Przecież to trolle...* [przyp.: Bitwa w dolinie Koom jest jedyną znaną w historii, gdzie obie strony zwabiły przeciwnika w zasadzkę.] - zaczął Cuddy.- Cisza! - przerwał im Colon. - Tu stoi... tu stoi, że maszerują... stoi, że maszerują też ulicą Krótką. - Przewrócił kartkę. - Zgadza się?- Trolle w jedną stronę, a krasnoludy w drugą - domyślił się Marchewa.-
~Szymon
Wypowiedź szefa kibiców Legi na temat bezpieczeństwa demonstracji pokazuje że jest szefem bandziorów a nie kibiców.

Powiązane:

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki