REKLAMA

Canal + wprowadzał w błąd abonentów. Teraz musi zapłacić karę

2012-02-09 13:32
publikacja
2012-02-09 13:32
Canal Plus Cyfrowy wysyłając listy abonentom, wprowadzał ich w błąd – uznał UOKIK. Za naruszenie interesów konsumentów platforma cyfrowa musi teraz zapłacić 1,8 mln złotych kary.

Postępowanie w tej sprawie wszczęto jeszcze w czerwcu 2011 roku. A dotyczyło to sytuacji, w której rezygnujący z usług Canal + abonenci, otrzymywali listy nakazujące jak najszybszy kontakt telefoniczny ze spółką. Wielu klientów dało się tym samym zwieść, że jest to warunek rozwiązania umowy. A wystarczyło wysłanie stosownego pisma pocztą.

Ci, którzy decydowali się wykonać telefon, byli przekonywani przez konsultantów do skorzystania z atrakcyjniejszej oferty i pozostania w gronie abonentów Canal Plus. Taką praktykę prezes UOKIK uznał jako naruszającą zbiorowe interesy konsumentów i nałożyl na operatora karę. Spółka zaprzestała stosowanie tych praktyk, jednak decyzja o konieczności zapłacenia kary nie jest jeszcze ostateczna, gdyż Canal Plus odwołał się do sądu.

SM/UOKIK

Źródło:
Tematy
Firmowe konto i rachunek w euro. Te oferty wyróżniają się na rynku
Firmowe konto i rachunek w euro. Te oferty wyróżniają się na rynku

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~aJaMamPolsat
To abonenci raczej są winni bo wykorzystywali fakt kończącej się umowy przyznanej z tłustymi promocjami. Pod groźbą rozwiązania umowy (czyli wysłania defacto pisma z rezygnacją) negocjowali (czytaj wymuszali) nowe korzystne dla nich warunki promocyjne.

Powiązane: UOKiK karze nieuczciwe firmy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki