REKLAMA

Ubezpieczenie OC przyczep pozostanie obowiązkowe

2010-02-17 21:00
publikacja
2010-02-17 21:00

Po rekomendacji Sejmowej Komisji Infrastruktury dotyczącej pozostawienia przyczep w katalogu pojazdów mechanicznych, zgodnie z poprawkami Senatu do nowelizacji ustawy o transporcie drogowym, Sejm przyjął senackie poprawki. Przychylił się tym samym do postulatów Polskiej Izby Ubezpieczeń, aby przyczepy w dalszym ciągu podlegały obowiązkowemu ubezpieczeniu OC.


PIU optowała za takim rozwiązaniem zarówno w pracach Sejmowej Komisji Infrastruktury, jak i Senackiej Komisji Gospodarki Narodowej. Za odrzuceniem senackiej poprawki głosowało zaledwie 2 posłów, przeciwko odrzuceniu poprawki było 404 posłów, zaś 1 poseł wstrzymał się od głosu. Ustawa zostanie teraz przekazana do podpisania przez Prezydenta.


PIU w pracach legislacyjnych wskazywała na zagrożenia, wynikające ze zniesienia obowiązkowości ubezpieczenia OC przyczep, nie tylko z uwagi na ograniczenia ochrony poszkodowanych w takim przypadkach, ale także na niezgodność takiego rozwiązania z prawem unijnym, według którego słowo „pojazd” oznacza: „każdy pojazd silnikowy (...) oraz każda przyczepę zespoloną lub nie”.



/ Polska Izba Ubezpieczeń
Źródło:
Tematy

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~Cyklista
ciekawe kiedy pojawi sie OC przymysowe dla rowerzystów, w sytuacji gdy ktos ma kilka welocypedów moze zaboleć
~Arti
Ciekawy jestem ile w zeszłym roku było przypadków wypłaty szkody z OC przyczepy. Ja osobiście nigdy nie słyszałem o takim przypadku.
~AL
A juz sie balem, ze spotkami jakas szalona, nieubezpieczona przyczepe na drodze....

Hmm.. Taka sama sciema jak uzaleznienie wysokosci skladki OC od pojemnosci silnika... ale szara masa placi... wiec czym sie przejmowac...

Powiązane:

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki