REKLAMA

Nowa ustawa o kierowcach - za 48 punktów stracimy prawo jazdy

2010-02-09 02:11
publikacja
2010-02-09 02:11
"Dziennik.Gazeta Prawna" pisze o przygotowywanej przez resort infrastruktury nowej ustawie o kierujących pojazdami. Z projektu wynika, że kierowca, który uzbiera więcej niż 24 punkty karne, zachowa prawo jazdy. Aby wyzerować konto, będzie musiał przejść specjalny kurs w zakresie bezpieczeństwa drogowego.

Prawo jazdy będzie odbierane tylko recydywistom, którzy w ciągu pięciu lat od zakończenia kursu ponownie przekroczą limit dozwolonych punktów karnych. Wynika z tego w praktyce, że dopiero uzbieranie 48 punktów będzie skutkować utratą dokumentu. Projekt zakłada też, że kierowcy w wieku poniżej 24 lat będą przechodzić dwuletni okres próbny okres próbny.

Więcej na ten temat - w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Dziennik Gazeta Prawna"/jm/kry
Źródło:IAR
Tematy
Firmowe konto i rachunek w euro. Te oferty wyróżniają się na rynku
Firmowe konto i rachunek w euro. Te oferty wyróżniają się na rynku

Komentarze (4)

dodaj komentarz
iwam
Dla mnie to bez różnicy, czy taka ustawa wejdzie w życie, czy nie ale fakt, tych punktów było niewiele.
~amelka
bardzo mnie cieszy ta ustawa mam nadzieje ze szybko wejdzei w zycie bo to chore zeby miec zabrane prawko za jakies durne punkty ktore uzbiera sie np za zle parkowanie albo za brak pasow przeciez to nie jest jednoznaczne z brakiem umiejetnosci jazdy rozumiem jak ktos po pijaku jezdzi ale nie za takie bzdury.
~tomi
Jak nie wiadomo o co chodzi ,to chodzi o pieniądze..... i już wszystko wiadomo? !
~Elf
niech mi ktoś wytłumaczy co złego było w przepisach obecnie obowiązujących aby tracić czas i pieniądze całego aparatu państwowego potrzebnego do stworzenia, przyjęcia i stosowania nowych przepisów...

Powiązane:

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki