Zarabiaj z nami | Logowanie | Newsletter | Forum | Blogi | Konkurs


Kontakt

Biuro Obsługi Klienta BIK S.A.

ul. Postępu 17A 02-676 Warszawa

Tel.:
+48 / 22 310 4444
+48 / 22 348 4444

od poniedziałku do piątku w godz. 08:30-15:30

Artykuły i raporty

BIK – najważniejsze informacje [BIK]
2014-03-07 10:28
Przed zaciągnięciem kolejnego kredytu należałby sprawdzić naszą historię kredytową. Gdzie? Najlepiej w Biurze Informacji Kredytowej. Dlatego warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat tej instytucji. Poniżej przedstawiamy krótki FAQ dotyczący BIK-u. Źródło: Thinkstock Kiedy powstało (..) »

Z prasy

Nie popełniaj tych błędów idąc po kredyt [BankierPress]
2012-10-31 07:35
Wprawdzie konieczność spłaty raty kredytu nie jest miła, ale to, co możemy kupić za pożyczone pieniądze, zazwyczaj jest bardzo przyjemne. Nawet jeśli nie potrzebujemy pożyczki do realizacji marzeń, to czasem ratuje nas z życiowych opresji. Co, jeśli wtedy odbijamy się od bankowych drzwi? Co zrobić, a czego nie robić, żeby zwiększyć szanse na konieczny lub wymarzony kredyt? »
2011-10-20
06:00Jak wygląda i jak czytać raport BIK [Michał Kisiel - Bankier.pl]
2010-06-05
06:00Open i Inteligo aktywni w wojnie na konta [Tomasz Jaroszek - Bankier.pl]
2010-05-03
20:27Klienci Meritum Banku z dostępem do BIK-u przez internet [Katarzyna Waś-Smarczewska - Bankier.pl]

BIK w Polsce i na świecie

Biura i rejestry kredytowe w wybranych krajach UE
We wszystkich krajach Unii Europejskiej kredytodawcy mają dostęp do baz danych, które pomagają im oceniać wiarygodność kredytową aplikanta. Instytucje, które posiadają takie bazy danych nazywają się biurami kredytowymi, rejestrami bądź agencjami informacji kredytowej. Instytucje te gromadzą dane o historii kredytowej pożyczkobiorcy, na podstawie, której pożyczkodawca ocenia ryzyko, które ponosi przyznając pożyczkę, czy to na budowę domu, zakup samochodu, czy otwarcie linii kredytowej lub po prostu zakup usług telefonii komórkowej. »

Pytania i odpowiedzi

Biuro Informacji Kredytowej - pytania i odpowiedzi
Wywiązując się ze swoich statutowych obowiązków Biuro Informacji Kredytowej staje się często ofiarą nieuzasadnionych ataków. Do rangi mitu urosła tzw. „czarna lista BIK" i konsekwencje znajdowania się na niej. Tymczasem przyczyna ataków na BIK, jest najczęściej konsekwencją nieznajomości podstawowych narzędzi działania i aktów prawnych w oparciu, o które BIK funkcjonuje.
W tym miejscu pragniemy zaprezentować możliwie wiele odpowiedzi na pojawiające się pytania i wątpliwości związane z funkcjonowaniem i zadaniami, jakie realizuje Biuro Informacji Kredytowej. »