Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


Epidemia koronawirusa w niezwykły sposób uderzyła w gospodarkę, a co za tym idzie również w finanse Polaków. Swoją propozycję udogodnień przedstawił m.in. bank BNP Paribas.

Panika na rynkach, problemy dla milionów przedsiębiorców, zwłaszcza tych działających w sparaliżowanych branżach, widmo masowych zwolnień: jeszcze parę tygodni temu nikt nie spodziewał się, że koronawirus z Wuhan tak bardzo wpłynie nie tylko na nasze zdrowie, ale również bezpieczeństwo finansów. W sposób szczególny narażeni na skutki kryzysu są właściciele firm oraz osoby, które pomimo ograniczonych wpływów nadal muszą spłacać zobowiązania, w tym wysokie kredyty hipoteczne. Z pomocą przychodzi im nie tylko rząd, który wprowadził tzw. tarczę antykryzysową, ale również poszczególne banki. Na specjalną ofertę w tym zakresie mogą liczyć także klienci BNP Paribas.

Zawieszenie spłaty rat w BNP Paribas w związku z epidemią koronawirusa (fot. REUTERS/Edgar Su/Files / FORUM)

Ulga dla kredytobiorców

Działające w Polsce banki, zrzeszone w ramach Związku Banków Polskich, bardzo szybko podjęły działania, które mają ułatwić kredytobiorcom spłatę zobowiązań i jednocześnie doraźnie pomóc wystawionej na próbę płynności finansowej. Pomimo spójnych deklaracji sposób, w jaki podchodzą do swoich klientów, znacząco się do siebie różni. Każdy z nas powinien więc przede wszystkim skrupulatnie przyjrzeć się ofercie przygotowanej przez instytucję, której powierzył swoje środki lub z której kapitału korzysta. Propozycje BNP Paribas w tym zakresie są podobne do większości banków i opierają się w głównej mierze na możliwości zawieszenia spłaty rat oraz promowaniu narzędzi ułatwiających zarządzanie finansami przez internet lub dokonywanie płatności bezgotówkowych.

Zawieszenie spłaty rat w BNP Paribas

Skorzystać z opcji zawieszenia spłaty 3 kolejnych rat kapitałowo-odsetkowych mogą klienci indywidualni oraz mikroprzedsiębiorcy, w tym także reprezentujący sektor Agro, korzystający m.in. z:

Skorzystanie z zawieszenia kredytu wiąże się przede wszystkim ze sporządzeniem nowego harmonogramu spłat, wydłużonego o wybrany okres. Niespłacony kapitał, wraz ze skapitalizowanymi odsetkami, zostanie natomiast rozłożony pomiędzy pozostałe raty. Poza tym bank daje również możliwość wnioskowania o karencję w spłacie samego kapitału do 6 miesięcy.

Proste wnioskowanie online

Sporym udogodnieniem dla kredytobiorców chcących skorzystać z opcji zawieszenia spłaty rat jest uproszczony tryb wnioskowania: w tym celu należy skorzystać z przygotowanego formularza, w którym konieczne będzie podanie podstawowych informacji na temat zobowiązania:

  • Danych kredytobiorcy,
  • Danych kontaktowych, w tym numeru telefonu i adresu e-mail,
  • Numeru PESEL,
  • Typu kredytu,
  • Numeru umowy kredytowej.

Po wprowadzeniu danych pracownicy banku skontaktują się bezpośrednio z kredytobiorcą i ustalą wszystkie warunki. Nie będzie przy tym wymagane dostarczanie dodatkowych dokumentów czy podpisywanie aneksu, BNP Paribas zrezygnował również z pobierania opłat z tego tytułu. Dodatkowo zaleca się, aby wniosek złożyć co najmniej na 5 dni roboczych przed terminem spłaty, dzięki czemu możliwe stanie się jej odroczenie.

Obecnie trwa także opracowywanie rozwiązań dla segmentu bankowości korporacyjnej.

Potrzebujesz zastrzyku gotówki? Sprawdź ofertę najlepszych kredytów gotówkowych na 5000 zł

Zmiana godzin otwarcia oddziałów i e-bankowość

BNP Paribas jednocześnie informuje klientów o ograniczeniach pracy oddziałów detalicznych: te będą pracować w godzinach 10.00-15.00. Jednocześnie, podobnie do innych instytucji obecnych na naszym rynku, zachęca do korzystania z potencjału serwisu internetowego oraz bankowości mobilnej. W przypadku zakupów w sklepach sugeruje natomiast wybieranie bezdotykowych płatności smartfonem lub korzystania z Google Pay czy Apple Pay. Jednocześnie BNP Paribas aktywnie włączył się również w zwalczanie bezpośrednich skutków epidemii koronawirusa. Bank przekazał środki na zakup 1000 testów pozwalających stwierdzić obecność SARS-CoV-2 oraz zakupił 20 000 maseczek ochronnych dla personelu medycznego.


2020-04-03

Koronawirus. Jak kwarantanna wpłynie na Twoje finanse?

Epidemia koronawirusa sparaliżowała życie na niemal całym świecie. Już teraz straty liczy się w bilionach dolarów. Przymusowa kwarantanna będzie miała jednak wpływ również na finanse osobiste.

2020-04-02

Santander Consumer Bank wobec koronawirusa. Specjalne wakacje kredytowe

Globalna pandemia koronawirusa może być olbrzymim wyzwaniem dla milionów kredytobiorców. Z pomocą przychodzą im również kredytodawcy, w tym Santander Consumer Bank.

2020-04-01

Wakacje kredytowe w Nest Bank w związku z epidemią COVID-19

Globalna epidemia koronawirusa w sposób szczególny wpłynęła na sytuację osób spłacających zobowiązania kredytowe. Swoją propozycję dla nich przedstawił między innymi Nest Bank.

Zawieszenie spłaty rat w BNP Paribas w związku z epidemią koronawirusa

Epidemia koronawirusa w niezwykły sposób uderzyła w gospodarkę, a co za tym idzie również w finanse Polaków. Swoją propozycję udogodnień przedstawił m.in. bank BNP Paribas.

Walka z koronawirusem: zawieszenie spłaty w Raiffeisen Bank International

Epidemia koronawirusa i towarzyszące jej działania prewencyjne wystawiły na próbę możliwości finansowe Polaków. Specjalną ofertę dla kredytobiorców przygotował także Raiffeisen Bank International.

Ułatwienia dla kredytobiorców w BOŚ: oferta antykryzysowa

Kolejne banki przedstawiają specjalne narzędzia dla kredytobiorców borykających się z problemami ze spłatą zadłużenia w związku z epidemią koronawirusa. Jednym z nich jest BOŚ.

Epidemia koronawirusa. Wakacje kredytowe w BPS

Globalna pandemia wirusa COViD-19 w sposób szczególny zagroziła bezpieczeństwu finansowemu kredytobiorców. Klienci banku BPS mogą liczyć na specjalne wakacje kredytowe.

Ikona informacji
poradniki