Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


Już nie tylko firmy pożyczkowe udzielą szybkiej pożyczki w kilkanaście minut. Do walki o klienta szukającego szybkiego zastrzyku gotówki dołączyły także banki, oferując szybki kredyt. Formalności w przypadku takiego kredytowania zredukowane są do minimum, a czas oczekiwania na zaakceptowanie wniosku wcale nie musi być dłuższy niż przy tzw. kredytach chwilówkach.

Cyfryzacja usług bankowych pozwoliła na dodatkowe przyspieszenie procesu ubiegania się o szybki kredyt. Niektóre banki oferują szybki kredyt w całości przez internet i bez zaświadczeń. A gdzie wziąć szybko kredyt? Można je znaleźć zarówno w największych, jak i mniejszych bankach działających w Polsce. Szybki kredyt dostępny jest obecnie m.in. w PKO BP, mBanku, BZ WBK, Getin Banku czy eurobanku.

Szybki kredyt - gdzie wziąć szybko kredyt? Warunki, korzyści (YAY Foto)

Szybki kredyt – gdzie go szukać?

Szybki kredyt najłatwiej otrzymać w banku, w którym posiada się konto osobiste z wpływem wynagrodzenia. Posiadając już w historii rachunku przelewy od pracodawcy, jesteśmy dla banku wiarygodniejsi. Dodatkowo mamy dostęp do bankowości internetowej i mobilnej, w której często dostępne są gotowe wnioski o szybki kredyt. Czasami wystarczy parę „klików” w aplikacji mobilnej, żeby wysłać do banku taki formularz.

Oczywiście nie jest to jedyna opcja dostępna dla konsumentów. Szybkie kredyty znajdziemy w ofercie niemal każdej instytucji i ubiegać o nie mogą się zarówno dotychczasowi, jak i nowi klienci. I do jednych, i do drugich adresowane są także specjalne oferty promocyjne, które umożliwiają pozyskanie szybkiej i stosunkowo taniej gotówki. Zastanawiając się nad dostępnymi ofertami, warto wziąć je pod uwagę w pierwszej kolejności. W przeciwieństwie do firm pożyczkowych gwarantują wyższą transparentność i bezpieczeństwo. Poza tym budowana w ten sposób historia kredytowa buduje naszą wiarygodność i daje dodatkowe profity.

Na jakie warunki można liczyć przy szybkim kredycie?

Warunki szybkiego kredytu online często różnią się od standardowej oferty kredytów gotówkowych danego banku. Oferowane są na mniejsze kwoty i krótsze terminy. To oznacza, że w uproszczony sposób nie można zaciągnąć szybkiego kredytu np. na 200 000 zł i spłacać go przez najbliższe 10 lat. Maksymalne kwoty kredytu online do uzyskania to najczęściej kilkadziesiąt tysięcy rozłożone na maksymalnie 3-5 lat spłaty.

Szybkie kredyty online pełnią często formę promocyjną – podobnie jak w przypadku pożyczek chwilówek. Banki dla nowych klientów obniżają oprocentowanie lub rezygnują z prowizji, przez co taki kredyt jest nie tylko łatwiejszy do uzyskania, ale i tańszy. Wciąż trzeba jednak pamiętać, że im lepsze warunki szybkiego kredytu bez zaświadczeń, na tym mniejszą kwotę będzie można go zaciągnąć. W każdym przypadku należy dokładnie czytać warunki i zapisy widniejące w umowie. Uchroni nas to przed kosztownymi pomyłkami.

Zobacz też: Jak wygląda symulacja kredytu?

Szybki kredyt – korzyści i wady

Niewątpliwie minimum formalności i krótki czas uruchomienia kredytu to największe korzyści szybkiego kredytu. Taka forma finansowania często zapewnia także możliwość załatwienia całej sprawy online, bez wychodzenia z domu i czasami nawet bez konieczności oczekiwania na kuriera z umową.

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Szybki kredyt – wady i zalety

Zalety

Wady

- szybki proces z minimum formalności

- możliwość uzyskania lepszych warunków cenowych

- możliwość zaciągnięcia kredytu bez wychodzenia z domu

- niższa maksymalna dostępna kwota kredytu

- niższy maksymalny dostępny okres kredytowania

- ograniczona dostępność (nie jest możliwy w każdym banku)

Trzeba jednak wciąż pamiętać o tym, że chcąc zaciągnąć w banku kredyt na większa kwotę, szybki kredyt online może okazać się niewystarczający ze względu na ograniczoną maksymalną dostępną kwotę kredytu. Taki kredyt będzie również krótszy od standardowego. Kiedy najlepiej sprawdzi się szybki kredyt? Przede wszystkim wtedy, kiedy potrzebujemy jednorazowego zastrzyku gotówki na konkrety cel, a nasze potrzeby nie są szczególnie wygórowane. Jeżeli natomiast potrzebujemy dodatkowych środków regularnie, warto pomyśleć nad innymi narzędziami, takimi jak np. karta kredytowa. Szybki kredyt online nie sprawdzi się również, jeżeli zależy nam na większej puli środków. Wówczas wsparcia należy szukać w standardowej ofercie kredytów gotówkowych oferowanych przez banki.

Szybki kredyt? Nie bez weryfikacji

Część osób myli szybkie kredyty z pożyczkami bez weryfikacji baz BIK, BIG czy KRD. Choć rzeczywiście uproszczona i ograniczona do minimum procedura oraz formalności usprawiedliwiają takie wnioski, nie jest to prawda. Zgodnie z obowiązującym prawem banki są zobowiązane do weryfikacji potencjalnych kredytobiorców. Oczywiście ta inaczej przebiega w przypadku kredytów hipotecznych czy kredytów gotówkowych na znaczne kwoty, inaczej natomiast wygląda przyznawanie szybkich kredytów na mniejsze sumy. Nie oznacza to jednak, że instytucja pomija ten krok. Osoby mające trudności z regulowaniem dotychczasowych zobowiązań albo posiadające zszarganą historię kredytową mogą nie otrzymać szybkiego kredytu. Wówczas często jedyną alternatywą pozostają pożyczki gotówkowe, w przypadku których weryfikacja jest bardzo ograniczona.

Zdolność kredytowa ma znaczenie

Obok weryfikacji informacji dotyczących konkretnego klienta bank z pewnością będzie chciał oszacować jego zdolność kredytową. Wykorzystywane uproszczone procedury nie pozwalają jednak na dokonanie pełnych analiz, co jest jednym z powodów udostępnienia w ramach szybkich kredytów zdecydowanie niższych kwot. Warto jednak pamiętać o tym, że również w tym przypadku o tym, czy otrzymamy środki, decydować będzie w głównej mierze to, jak prezentuje się kondycja naszych finansów. Przede wszystkim warto więc regularnie spłacać wszystkie zobowiązania i nie zaciągać zbyt wielu kredytów i pożyczek jednocześnie. Niekontrolowane zadłużanie się może prowadzić do powstania bardzo niebezpiecznej spirali zadłużenia.

Jak wziąć szybki kredyt?

Szybkie kredyty najlepiej zaciągnąć przez internet – oszczędzi to czasu na wycieczkę do oddziału banku. W internecie łatwiej też porównać między sobą wszystkie dostępne oferty banków. Cały proces powinniśmy zacząć od wybrania odpowiedniej kwoty kredytu i czasu spłaty w formularzu na stronie banku. Następnym krokiem jest wypełnienie wniosku swoimi danymi i wysłanie go do banku. W najlepszym przypadku, bank po zapoznaniu się z dokumentami odeśle klientowi w ciągu kilkunastu minut umowę kredytową, z którą należy się dokładnie zapoznać. Następnie można zaakceptować umowę przelewem weryfikacyjnym.

Czasami proces może być nieco mniej wygodny, choć wciąż obejmujący znacznie mniej formalności niż przy standardowym kredycie. W niektórych przypadkach bank wymaga podpisu umowy o szybki kredyt online – wtedy należy poczekać na kuriera, który dostarczy taką umowę i po podpisaniu przekaże ją z powrotem bankowi.

Zobacz też: Pożyczki w SuperCredit

Skorzystaj z pomocy eksperta

2020-06-03

Zakup samochodu: na co zwrócić uwagę przy zakupie samochodu?

Zakup samochodu w wielu przypadkach staje się spełnieniem marzeń. Nie kończy jednak wcale procedur, przez które musi przejść nabywca. Warto dowiedzieć się, na co należy się przygotować.

2020-06-03

Przeniesienie kredytu do innego banku: jak to zrobić i kiedy się opłaca?

W wielu sytuacjach może okazać się, że przeniesienie kredytu do innego banku pozwoli na osiągnięcie wymiernych korzyści. Warto dowiedzieć się, jak to zrobić i kiedy jest to opłacalny krok.

2020-06-02

Fundusz sprawiedliwości. Kto może liczyć na wsparcie?

Ofiary przestępstw mogą liczyć na różnego typu wsparcie ze strony państwa. Jedną ze sztandarowych propozycji jest fundusz sprawiedliwości, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości.

Koszt rejestracji samochodu. Ile kosztuje przerejestrowanie auta?

Zakup wymarzonego pojazdu to jeszcze nie wszystko. Na szczęśliwego nabywcę czeka sporo wydatków i formalności. Jednym z nich jest rejestracja samochodu. Koszt może być całkiem duży, zależy jednak od kilku czynników.

Udane wakacje w Polsce. Gdzie wybrać się na wczasy w Polsce?

Chociaż często nie doceniamy tego, co mamy na wyciągnięcie ręki, wakacje w Polsce mogą być naprawdę udane. Warto poznać ciekawe miejsca i atrakcje, które zapewnią odpowiedni wypoczynek.

Lombard: jak działa? Co można zastawić w lombardzie?

Istnieje wiele sposobów na pozyskanie dodatkowej gotówki. Jednym z nich jest skorzystanie z usług lombardu. Jak działają takie miejsce i co można w nich zastawić? Warto się o tym przekonać, aby ocenić opłacalność takiego zabiegu.

Robot sprzątający: jaki wybrać? Ranking odkurzaczy automatycznych

Roboty sprzątające w znacznym stopniu ułatwiają nam wykonywanie codziennych obowiązków. Wbrew pozorom nie muszę oznaczać dużego wydatku. Warto zapoznać się z rankingiem odkurzaczy automatycznych.

Ikona informacji
poradniki