Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!
Paweł Łaniewski
Redaktor SMART Bankier.pl


Epidemia koronawirusa już teraz w znaczący sposób wpłynęła na zawartość portfela Polaków. Wiele banków, w tym Pekao S.A., przygotowało w związku z tym specjalne oferty dla swoich klientów.

Problemy związane z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa zagroziły nie tylko naszemu zdrowiu, ale również bezpieczeństwu naszych portfeli. Z propozycją pomocy wyszedł nie tylko rząd, kierujący głównie do przedsiębiorców tak zwaną tarczę antykryzysową, ale również banki, które w sposób szczególny odniosły się do potrzeb kredytobiorców, właścicieli firm oraz zwolenników bankowości internetowej. Swoje propozycje przedstawił również Pekao S.A., a więc drugi pod względem liczby klientów bank w Polsce.

Pekao i koronawirus: zawieszenie spłaty rat, dodatkowe funkcje (Bank Pekao)

Koronawirus: Pekao wobec kredytobiorców

Grupą szczególnie narażoną na finansowe konsekwencje kryzysu wywołanego przez epidemię koronawirusa są oczywiście kredytobiorcy. Paraliż części branż i ryzyko utraty pracy w wielu przypadkach mogą przełożyć się na kłopoty z terminową spłatą zobowiązań. Banki jednak wyszły naprzeciw potrzebom klientów i przygotowały specjalne propozycje ułatwiającą wywiązywanie się ze swoich obowiązków bez ryzyka zniszczenia historii kredytowej. Nie inaczej jest również w przypadku banku Pekao, który proponuje swoim klientom dodatkowe wakacje kredytowe.

Wakacje kredytowe w Pekao

Kredytobiorcy, którzy w związku z epidemią koronawirusa będą mieli problemy z regulowaniem rat kredytu zaciągniętego w banku Pekao, mogą skorzystać z przygotowanej dla nich oferty. Instytucja gwarantuje przy tym całkiem sporą elastyczność:

  • Dodatkowe wakacje kredytowe w Pekao S.A. mogą trwać do 3 miesięcy.
  • Klient może skorzystać z odroczenia albo samej części odsetkowej, albo całej raty.
  • Wakacje kredytowe wydłużą okres spłaty o wykorzystany dodatkowy okres.
  • Rozpatrzenie wniosku jest bezpłatne i dostępne w pełni zdalnie.

Poszukujesz finansowego wsparcia? Sprawdź ofertę najlepszych kredytów gotówkowych na 5000 zł

Nie tylko kredyty

Bank Pekao przygotował ciekawe rozwiązania nie tylko dla kredytobiorców. Z odroczenia płatności na takich samych zasadach skorzystać mogą również klienci korzystający m.in. z leasingu czy faktoringu. W przypadku linii kredytowych można natomiast liczyć na ich odnowienie na uproszczonych warunkach. Jest to więc z pewnością ciekawa oferta zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firmowych, którzy poszukują oszczędności w szczególnie burzliwym okresie kryzysu wywołanego przez koronawirusa.

Kiedy warto pomyśleć o wakacjach kredytowych w Pekao?

Kredytobiorcy zainteresowani skorzystaniem z dodatkowych wakacji kredytowych w banku Pekao muszą zdawać sobie sprawę z tego, że te nie oznaczają umorzenia zobowiązania za wybrany okres, finalnie wpłyną natomiast na wydłużenie okresu spłaty. Warto zastosować to rozwiązanie przede wszystkim w sytuacji, w której z powodu epidemii koronawirusa przechodzimy przez chwilowe problemy finansowe wynikające np. z opóźnienia w otrzymywaniu płatności lub obniżenia wpływów. Jeżeli sytuacja się nie poprawi, warto rozważyć ofertę kredytów konsolidacyjnych.

Przede wszystkim bankowość online

Bank Pekao należy do ścisłego grona liderów bankowości online na polskim rynku. W czasie kwarantanny zalecanej podczas epidemii koronawirusa dodatkowo zachęca swoich klientów do korzystania z mobilnych rozwiązań, w tym przede wszystkim potencjału aplikacji PeoPay oraz nowej platformy internetowej Pekao24. Przypomina również o zwiększeniu limitu płatności zbliżeniowych do kwoty 100 zł i możliwości korzystania z w tym celu z telefonu komórkowego.

Mniej osób w oddziałach i dodatkowe środki

Z pewnymi trudnościami mogą spotkać się klienci, którzy chcieliby skorzystać z usług bankowych, odwiedzając oddział banku Pekao. Instytucja informuje, że te pracują w nowych, skróconych godzinach, a wewnątrz należy zachować stosowne odstępy, pozwalające na uniknięcie zarażenia koronawirusem. Jednocześnie wstrzymane zostały również rozmowy na temat grupowych zwolnień, zapowiadanych na ten rok przez władze banku. Pekao przekazało również kwotę 5 milionów złotych na wsparcie szpitali biorących udział w walce z epidemią.


2020-08-05

Ubezpieczenie niskiego wkładu własnego: czym jest?

Wysokie ceny nieruchomości to nie tylko duży problem dla osób chcących kupić mieszkanie lub dom za gotówkę, ale również dla kredytobiorców. Pierwszą przeszkodą może stać się obowiązek wniesienia wkładu własnego.

2020-08-05

Kredyt dla pracujących za granicą: jak go dostać i na czym polega?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób pracuje za granicą i osiąga dochody w innej walucie. Choć często jest to korzystne finansowo, może oznaczać pewne problemy z uzyskaniem kredytu w polskich bankach.

2020-08-03

Prowizja za udzielenie kredytu: czym jest i jak ją obniżyć?

Kredyty wiążą się z wieloma dodatkowymi kosztami. Jednym z podstawowych z nich jest prowizja za udzielenie kredytu. Ta, choć przybiera formę jednorazowej opłaty, może istotnie wpłynąć na wydatki związane z uzyskaniem środków.

Jak obliczyć, sprawdzić i zwiększyć zdolność kredytową?

Zdolność kredytowa określa jeden z najważniejszych parametrów naszego finansowego życia. Choć na jej temat krąży wiele mitów, warto przekonać się, ile naprawdę wynosi. Będzie to możliwe dzięki kalkulatorowi zdolności kredytowej.

Przeniesienie hipoteki na inną nieruchomość: jak to zrobić?

Kredyt hipoteczny to duże zobowiązanie, które zwykle wiąże nas na bardzo długi okres. Życiowe scenariusze mogą jednak ulec zmianie. Wówczas warto pomyśleć o przeniesieniu hipoteki na inną nieruchomość.

Kredyt a cross-selling. Czy sprzedaż komplementarna się opłaca?

Podczas udzielania kredytu bank często oferuje klientom możliwość skorzystania z innych produktów. Cross-selling, czyli sprzedaż wiązana, może dać spore oszczędności, jednak w pewnych sytuacjach może wiązać się również z dodatkowymi kosztami.

Wykreślenie hipoteki. Jak złożyć wniosek o wykreślenie hipoteki?

Kredyty hipoteczne to bardzo popularny produkt, pozwalający na zakup wymarzonej nieruchomości lub przeprowadzenie inwestycji. Nierozłącznie wiążą się z wprowadzeniem do hipoteki zapisu na rzecz banku. Warto dowiedzieć się, kiedy i na jakich zasadach można złożyć wniosek o wykreślenie hipoteki.

Ikona informacji
poradniki