Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!
Paweł Łaniewski
Redaktor SMART Bankier.pl


Gry komputerowe cieszą się od wielu lat niesłabnącą popularnością. Dysponujemy przy tym wieloma sposobami ich kupowania. Przepustką do tysięcy wciągających tytułów mogą stać się karty Steam.

Każdy gracz doskonale zna platformę Steam. Od 2003 roku wyznacza trendy w świecie gamingu. Choć początkowo kojarzył się głównie z tytułami studia Valve, takimi jak Counter-Strike czy Half-Life, obecnie to także olbrzymi sklep, w którym znajdziemy ponad 30 000 gier. Na tym jednak nie kończą się możliwości serwisu. Ten umożliwia nie tylko kupowanie gier i dodatków, ale pełni również rolę portalu społecznościowego, na łamach którego fani gamingu mogą dzielić się swoimi opiniami, transmitować rozgrywkę, chwalić się stworzonymi dodatkami, a nawet udostępniać całe autorskie produkcje. Choć instalacja oprogramowania jest bezpłatna, za najlepsze tytuły przyjdzie nam zapłacić. Platforma udostępnia kilka modeli płatności, wśród nich kartę podarunkową Steam, pozwalającą na wygodne dokonywanie transakcji w wirtualnym świecie.

Karty Steam. Bezpieczny dostęp do biblioteki gier (fot. Steam / )

Karty Steam: łatwe płatności w serwisie

Aby kupować gry i dodatki na platformie Steam, musimy rzecz jasna opłacić zakupy tak samo jak w każdym innym sklepie internetowym. Steam jednak jest pod wieloma względami wyjątkowy, dlatego też daje swoim użytkownikom wiele ciekawych opcji:

  • Karta kredytowa/karta debetowa: to oczywiście standardowa metoda płatności, wykorzystywana przez niemal każdy sklep internetowy. Pozwala na wygodne regulowanie rachunków: wystarczy raz wprowadzić numer karty Visa, Mastercard lub AmericanExpress oraz inne umieszczone na nich informacje, aby w łatwy i intuicyjny sposób dokonywać zakupów w świecie Steam. To spore udogodnienie, ale równocześnie również pewne ryzyko: po pierwsze, trudno w takim przypadku zapanować nad finansami, zwłaszcza jeżeli w sklepie trafią się ciekawe promocje. Po drugie – zawsze zwiększa to zagrożenie przedostania się cennych informacji w niepowołane ręce.
  • PayPal: oprócz karty Steam umożliwia nam również dokonywanie płatności poprzez serwis PayPal. Ten działa jak wirtualny portfel, możemy go zasilać przelewem lub bezpośrednio przy pomocy karty płatniczej, co umożliwi również korzystanie z procedury chargeback.
  • Sofortüberweisung: polscy klienci Steam mają również dostęp do usług niemieckiego pośrednika, pozwalającego na dokonywanie szybkich przelewów.
  • Paysafecard: Steam także korzysta z modelu płatności, który robi w świecie gamingu prawdziwą furorę. Wystarczy, że kupimy w jednym z blisko 50 000 sklepów doładowanie o odpowiedniej wartości, a następnie skorzystamy z karty w Steam. Dzięki temu zyskujemy szeroki dostęp, pełną anonimowość oraz bezpieczeństwo środków, które przechowujemy na rachunku bankowym.
  • Skrill: kolejną alternatywą jest Skrill. Serwis ten również możemy traktować jak wirtualny portfel. Stan środków uzupełnimy tradycyjnym przelewem, kartą debetową/kredytową lub voucherami. Korzystamy jednak z dodatkowej ochrony, ponieważ w transakcji nie uczestniczą bezpośrednio nasze dane. Skrill oferuje również kartę przedpłaconą Mastercard, z której możemy korzystać tak samo jak z każdego innego plastiku.
  • Szybkie przelewy: zakupy w Steam błyskawicznie opłacimy także, korzystając z ekspresowych przelewów Przelewy24. Możemy przy tym skorzystać z płatności BLIK.
  • Portfel Steam: gracze mogą również korzystać ze środków zgromadzonych w wirtualnym portfelu. Zasila się go na kilka sposobów. Jednym z nich są karty Steam, które kupimy zarówno w formie elektronicznej, jak i fizycznej. Karty podarunkowe Steam to również znakomity sposób na prezent dla zapalonego gracza. Dzięki nim będzie mógł je wykorzystać w dowolny sposób. Poza tym portfel może być również zasilany transakcjami dokonywanymi w grach, więc to świetny patent na stosunkowo tanie zdobywanie nowych tytułów.

Potrzebujesz środków na nowy sprzęt? Sprawdź ofertę najlepszych kredytów gotówkowych na 4000 zł

Karty podarunkowe Steam: bezpieczna płatność

Karta Steam to znakomity sposób na zasilenie zasobów wirtualnego portfela. To rozwiązanie ma kilka podstawowych zalet:

  • Pełne bezpieczeństwo: użycie karty Steam nie wiąże się z koniecznością dzielenia się z dostawcą poufnymi danymi, takimi jak kod CVC/CVV albo numer rachunku bankowego. Cała transakcja jest w pełni anonimowa i w żaden sposób nie pozwala na dotarcie do naszych finansów.
  • Łatwy dostęp: kupno karty Steam jest niezwykle proste. Aby to zrobić, często wystarczy jedynie wybrać się na codzienne zakupy do pobliskiego sklepu. Karty podarunkowe Steam są tam dostępne w fizycznej formie, więc skorzystamy z nich osobiście lub przekażemy bliskiej osobie w charakterze prezentu.
  • Kupno online: serwis oferuje również możliwość kupowania karty Steam w postaci elektronicznej. Dzięki temu jeszcze szybciej znajdzie się w naszych rękach, nadal będziemy mogli przekazać ją również jako podarunek.

Jak skorzystać z karty Steam?

Dodatkowym plusem korzystania z karty Steam jest niezwykle łatwa obsługa. Wystarczy, że kupimy ją albo na stronie dostawcy, albo w jednym z tysięcy sklepów, gdzie jest dostępna w formie fizycznej. Następnie wystarczy aktywować kartę podarunkową Steam w oknie przeglądarki, wpisując podany na niej kod. Nawet jeżeli zakupimy ją w innym kraju, środki zostaną automatycznie przeliczone na zdefiniowaną w ustawieniach walutę i będziemy mogli natychmiast korzystać z nich podczas zakupów w serwisie.

Steam: karta podarunkowa dla gracza

Karta podarunkowa Steam to oczywiście znakomity pomysł na prezent dla osoby, która nie wyobraża sobie życia bez popularnej na całym świecie platformy. Możemy albo kupić kartę Steam w sklepie, a następnie przekazać ją w formie fizycznej lub podzielić się kodem, albo zrobić to za pośrednictwem serwisu. W tym celu wystarczy wybrać jeden z nominałów kart podarunkowych Steam (dostępne opcje to 20, 40, 100, 200 i 400 zł), wskazać nick osoby, którą chcemy obdarować, oraz dokonać płatności. W ciągu kilku chwil będzie dysponować środkami, niezależnie od tego, jak duży dystans nas dzieli. W taki sam sposób możemy również przekazywać bliskim osobom gry. W tym celu przed finalizacją transakcji należy wybrać konto użytkownika, które ma zasilić wybrany tytuł.

Skorzystaj z pomocy eksperta

2020-09-22

Zaświadczenie o zarobkach: kiedy będzie potrzebne?

Procedury związane z kredytami wiążą się z obowiązkiem dostarczenia różnych dokumentów. Jednym z najważniejszych z nich jest zaświadczenie o zarobkach.

2020-09-10

Ile kosztują studia? Koszt studiów w Polsce

Edukacja wyższa w Polsce nie musi wprawdzie wiązać się z koniecznością opłacania czesnego, jednak nie oznacza to, że koszt studiów jest niski. Warto dowiedzieć się, ile kosztują studia i przygotować się na wydatki.

2020-09-03

Jak otrzymać pożyczkę na raty dla bezrobotnego?

Choć zaciągnięcie pożyczki nie należy do trudności, to banki udzielą ją po spełnieniu kilku warunków. Brak stałego dochodu może być w tej sytuacji kłopotliwy.

Kredyt z poręczycielem. Jakie są obowiązki żyranta?

W niektórych przypadkach zdolność kredytowa nie pozwala na uzyskanie finansowania we wnioskowanej wysokości. Wówczas z pomocą może przyjść poręczyciel, zwany również żyrantem.

Kredyt bez prowizji. Czy zawsze będzie korzystny?

Klientom banków zależy przede wszystkim na uzyskaniu jak najtańszych zobowiązań. Bardzo dużą popularnością cieszą się więc kredyty bez prowizji. Nie zawsze oznacza to jednak realne oszczędności.

Kredytobiorca idealny: czym się wyróżnia? Maksymalny wiek kredytobiorcy

Nie tylko kredytobiorcy posiadają rozbudowane oczekiwania względem banków, ale również banki oczekują sporo od nich. Na ich ocenę wpływ ma wiele czynników, w tym wiek osób ubiegających się o środki.

Bon turystyczny 500 plus. Dla kogo bon turystyczny?

Pandemia koronawirusa i idący w ślad za nią kryzys w sposób szczególny dotknęły branżę turystyczną. Jedną z propozycji rządu, która okaże się interesująca zarówno dla przedsiębiorców, jak i konsumentów, jest bon turystyczny 500 plus.