Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,30 zł , zmiana od tamtej pory: 0,00%

Re: Rejestr akcjonariuszy

Zgłoś do moderatora
A co jeśli ktoś nie wystąpił do biura maklerskiego o wydanie takiego zaświadczenia, bo nie chciał ponosić dodatkowych kosztów? Zgodnie z prawem nie musi posiadać takiego zaświadczenia, żeby wziąć udział w WZA, bo rozumiem, że Ty piszesz o zwykłym zaświadczeniu stwierdzającym ilość posiadanych akcji, a nie o zaświadczeniu, o które się występuje do biura maklerskiego przed WZA. Poza tym ja mogę sobie wydrukować cokolwiek i przyjść z tym na WZA i co wtedy? Ktoś będzie dzwonił do biura maklerskiego i sprawdzał? A może moje biuro maklerskie już nie istnieje, to do kogo zadzwonią? Pomijam fakt, że przez telefon nikt by Ci niczego nie potwierdził. Dokumentem uprawniającym do udziału w WZA spółki niepublicznej jest dokument akcji. Uchwały podjęte przez WZA zorganizowane według Twojego sposobu możnaby bez problemu zaskarżyć i myślę, że pierwszym do zaskarżania byłby prezes, gdyby został odwołany.
Tu nie trzeba pytać PAH, tylko wystarczy zajrzeć do KSH.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
HAWE 3,45% 0,30 2017-05-04 15:25:33
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.