Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,30 zł , zmiana od tamtej pory: 0,00%

Re: Rejestr akcjonariuszy

Zgłoś do moderatora
https://www.navigatorcapital.pl/rejestr-akcjonariuszy-faq/

Może w końcu zaczniemy wysyłać jakieś pisma do sądu rejestrowego?
Grzywna za brak wezwania do złożenia dokumentów akcji - 20.000PLN
Grzywna za brak strony internetowej - 5.000PLN
Status osoby karanej.
Prośba do PAH.
Możecie zapytać swojego prawnika jak wygląda to od strony proceduralnej?
W jaki sposób można poinformować sąd rejestrowy o niedopełnieniu obowiązków przez zarząd?

Pomijając nowe przepisy już teraz, zgodnie ze starym KSH jest obowiązek prowadzenia księgi akcyjnej i zwoływania WZA. I uchybienia w tych kwestiach powinny skutkować nałożeniem grzywny.

Ciekawe, że zgodnie z nowymi przepisami są prowadzone strony Mediatel i Hawe Telekom, a na Hawe S.A. zabrakło dobrych chęci. Może się zrzucimy na jakiś hosting. To nie są duże koszty, kilkaset złotych rocznie. Dla 100 akcjonariuszy, wyjdzie po 10pln.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
HAWE 3,45% 0,30 2017-05-04 15:25:33
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.