Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  14,90 zł , zmiana od tamtej pory: 78,93%

Re: @maskopatol nie wypowiedziałeś się co sądzisz o prognozie autozaora.

Zgłoś do moderatora
Dnia 2022-09-08 o godz. 12:14 maskopatol napisał(a):
> Co do marży to twierdził, że miał informację od IR.

Może, całkiem przypadkiem, minął się z prawdą? Bo jak mógł na marżach od IR zrobić w lutym skrajnie pesymistyczny scenariusz z marżą netto 2,5%, gdy początkiem maja dostajemy od spółki:
https://www.bankier.pl/wiadomosc/ASBISc-Prognoza-wynikow-finansowych-na-2022-rok-8330341.html
marże 2,19%(48/2200) - 2,17%(52/2400)? Spółka wiedziała już wtedy, że zaczęła sprzedawać na UA i mocno zwiększyła sprzedaż w innych krajach po przekierowaniu dystrybucji.

> > Resztę trafił, a pewnie i to będzie przebite. Wtedy takich wyników raczej nikt nie zakładał. A to czy to skrajnie pesymistyczne cy średnio-optymistyczne dla mnie jest mniej istotne.

POWTARZAM! NIC NIE TRAFIŁ! :))))
Dla Ciebie nie istotne są założenia na podstawie, których tworzysz prognozę??? Brzmi to...słabo...

Pomylił się nawet odnośnie najwcześniejszych okresów:
"Wychodzę z założenia, że w lutym (pomimo końcówki miesiąca) ASBIS również zwiększy swoją sprzedaż r/r. (każdy kto potrafi myśleć wie o tym, że w Rosji w ostatnich dniach był szał zakupowy biorąc pod uwagę zbliżające się sankcje - to samo było na Ukrainie bo sklepy robiły zapasy a ludzie chcieli się zabezpieczyć)"

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ASBIS -1,26% 26,66 2023-03-24 17:03:51
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.