Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  14,83 zł , zmiana od tamtej pory: 79,77%

Re: @maskopatol nie wypowiedziałeś się co sądzisz o prognozie autozaora.

Zgłoś do moderatora
Dnia 2022-09-08 o godz. 13:19 _mietek_ napisał(a):
> > 1. zastosowania historycznie najwyżeszej rocznej marży netto do skrajnie pesymistycznego scenariusza
>
> wszyscy zakładaliśmy wzrost marży, więc jej utrzymanie można nazwać pesymistyczne - zważywszy na informacje, że zdecydowana należności itp. większość była pozabezpieczana.
> Sam mnie przekonywałeś, że marża ma rosnąć, bo marki własne ....
>
> napisałem Ci, że dla mnie skrajnie pesymistyczny zakładałby spadki przychodów na pozostałych rynkach i marż, ale to nie ja tworzyłem. Nie mam problemu z takim założeniem. Sam też nie uważałem za realny taki scenariusz o ile wojna się nie rozleje na dalsze kraje.

o ile dobrze czytam po polskiemu (a wiadomo, że o jednorożce ciężko), to zaorakowi chodziło o skrajną w sensie całkowita utrata sprzedaży w UA & RU i nie przekierowanie jej na inne rynki oraz constans na pozostałych.
Przy takim spadku przychodów (okey RU niskomarżowy, UA raczej co najmniej średnio) szaleństwem jest zastosowanie historycznego maxa.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ASBIS -1,26% 26,66 2023-03-24 17:03:51
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.