Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  14,73 zł , zmiana od tamtej pory: 96,88%

Re: @maskopatol nie wypowiedziałeś się co sądzisz o prognozie autozaora.

Zgłoś do moderatora
Dnia 2022-09-08 o godz. 14:46 fif_111 napisał(a):
kraje.
>
> o ile dobrze czytam po polskiemu (a wiadomo, że o jednorożce ciężko), to zaorakowi chodziło o skrajną w sensie całkowita utrata sprzedaży w UA & RU i nie przekierowanie jej na inne rynki oraz constans na pozostałych.
> Przy takim spadku przychodów (okey RU niskomarżowy, UA raczej co najmniej średnio) szaleństwem jest zastosowanie historycznego maxa.
>

to rozpisałem Ci jego tok myslenia.
podstawił miesiące marzec-grudzień odejmując % RU+UA i miesiące styczeń-luty x 1,05.
Koniec. Ot cała prognoza.

Wyszło 2,2mld przychodu
Marża ustalona na 2,5%
wynik 55 mln.

Nic strasznego tu się nie zadziało.

Interpretować to można było, że jeżeli uda się zachować chociażby taką samą marżę jak w 2021 to nawet nie powiększając nic przychodów po odcięciu RU+UA i tak możemy liczyć na 55 mln.

Inna sprawa, że można było dodatkowe 6% na Białoruś uciąć itp, ale nie da się wszystkiego wiedzieć, więc założenia jak najbardziej słuszne.

Ciesz się z tych wyliczeń, bo mało kto umie sobie to wyliczyć nawet mając to tak rozpisane.
Niby Excel prosty, ale jednak nie aż tak prosty :).

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ASBIS 1,47% 29,00 2023-03-30 17:03:42
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.