Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  16,08 zł , zmiana od tamtej pory: 65,80%
Dnia 2022-09-08 o godz. 13:19 _mietek_ napisał(a):
> Dnia 2022-09-08 o godz. 12:45 fif_111 napisał(a):
>
> > 1. zastosowania historycznie najwyżeszej rocznej marży netto do skrajnie pesymistycznego scenariusza
>
> wszyscy zakładaliśmy wzrost marży, więc jej utrzymanie można nazwać pesymistyczne - zważywszy na informacje, że zdecydowana należności itp. większość była pozabezpieczana.
> Sam mnie przekonywałeś, że marża ma rosnąć, bo marki własne ....

Przy takim spadku sprzedaży założenie, że marża netto nie ucierpi nie powinno mieć miejsca.
Popatrz np. na amortyzację, jeden z wielu kosztów stałych których nie da się w łatwy sposób ograniczyć (bez sporych strat-likwidacja/sprzedaż środka trwałego).
https://i.imgur.com/fuYEpWA.png
Poza amortyzacją są jeszcze koszty pracownicze - ludzie ogarniający sprzedaż z biur na cyprze nagle stracili rejon RU i UA.
Efekt skali, który ma duży wpływ na marżę netto, został mocno ograniczony w skrajnie pesymistycznym scenariuszu.
A u autozaoraka - no bajlando!, 2,5% marży netto utrzymane. hiehiehie

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ASBIS -1,26% 26,66 2023-03-24 17:03:51
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.