Rynki

Twoje finanse

Biznes

Forum

Strategiczna umowa zawarta. PGZ i MESKO zyskają nową technologię i bezpieczeństwo

Polska Grupa Zbrojeniowa i MESKO podpisały z francuską firmą EURENCO dwa strategiczne porozumienia w zakresie pozyskania technologii produkcji ładunków modularnych oraz zabezpieczenia dostaw kluczowych surowców niezbędnych do ich wytwarzania - podała PGZ w komunikacie.

fot. Jacek Szydłowski / FORUM

"Prezesi zarządów Polskiej Grupy Zbrojeniowej – Adam Leszkiewicz, EURENCO – Thierry Francou oraz przedstawiciele zarządu MESKO S.A. podpisali porozumienie umożliwiające powołanie spółki joint venture, której celem będzie produkcja ładunków modularnych w Polsce" - podano w komunikacie.

reklama

"Zdolności produkcyjne, które zostaną ustanowione w wyniku realizacji inicjatywy, pozwolą na zaspokojenie potrzeb wynikających z produkcji Fabryki nr 1 oraz Fabryki nr 2 będących elementem klastra amunicyjnego PGZ obejmującego trzy fabryki amunicji 155 mm" - dodano.

Jak wskazano w komunikacie, docelowo przewiduje się produkcję w Polsce co najmniej 600.000 sztuk ładunków modularnych rocznie z możliwością pozyskiwania dodatkowych ładunków od partnera zagranicznego w zależności od potrzeb.

"Drugim strategicznym dokumentem podpisanym podczas uroczystości był list intencyjny w zakresie zabezpieczenia dostaw kluczowych surowców niezbędnych do wytwarzania ładunków modularnych. W powiązaniu z wcześniejszymi umowami pomiędzy PGZ a partnerami zagranicznymi daje to polskiej stronie docelowo suwerenność w zakresie produkcji kompletnej amunicji 155 mm" - podała Polska Grupa Zbrojeniowa. (PAP Biznes)

pat/ ana/

Źródło: PAP Biznes
powiązane
polecane
najnowsze
popularne
najnowsze
bankier na skróty