Rynki

Twoje finanse

Biznes

Forum

PG Silesia z grupy Bumechu ma umowę na dostawy węgla za ok. 45 mln zł

Przedsiębiorstwo Górnicze "Silesia", spółka zależna Bumechu, zawarła z podmiotem krajowym umowę na sprzedaż węgla energetycznego w sortymencie Miał-II-A w klasie 20MJ. Dostawy będą realizowane do końca 2022 r. w oparciu o miesięczne harmonogramy dostaw - podał Bumech w komunikacie. Szacowane przychody z tytułu tej umowy powinny wynieść około 45 mln zł.

fot. PG Silesia / PG Silesia

W komunikacie podano, że wartość umowy w okresie jej obowiązywania będzie zmienna, ze względu na oparcie formuły cenowej realizacji kolejnych dostaw w ramach umowy na bazie kontraktów terminowych API2-ARA.

reklama

Dodano, że kwota przychodów z umowy może ulec przeszacowaniu w wyniku ostatecznego przeliczenia faktycznie dostarczonej ilości i parametrów węgla oraz cen kontraktów API2-ARA w okresie realizacji dostaw. (PAP Biznes)

doa/ asa/

Źródło: PAP Biznes
powiązane
polecane
najnowsze
popularne
najnowsze
bankier na skróty