Rynki

Twoje finanse

Biznes

Forum

ASSECO POLAND: Rezygnacja Wiceprezesa Zarządu i powołanie Wiceprezesa Zarządu

Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

reklama

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 6 / 2025
Data sporządzenia: 2025-03-27
Skrócona nazwa emitenta
ASSECO POLAND
Temat
Rezygnacja Wiceprezesa Zarządu i powołanie Wiceprezesa Zarządu
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
Treść raportu:
Zarząd Asseco Poland S.A. (Spółka) informuje, że w dniu 27 marca 2025 r. wpłynęła do Spółki rezygnacja Pana Pawła Piwowara z członkostwa w Zarządzie Spółki, z pełnienia funkcji Wiceprezesa Zarządu ze skutkiem od dnia 1 kwietnia 2025 r. z przyczyn osobistych.
Jednocześnie Rada Nadzorcza na posiedzeniu w dniu 27 marca 2025 r. powołała Pana Tomasza Bendlewskiego do składu Zarządu Spółki, do pełnienia funkcji Wiceprezesa Zarządu na okres wspólnej, pięcioletniej kadencji obejmującej lata 2022-2026 ze skutkiem od dnia 1 kwietnia 2025 r. Pan Tomasz Bendlewski obejmie funkcję Wiceprezesa nadzorującego obszar energetyki i gazownictwa.
Pan Tomasz Bendlewski jest absolwentem Uniwersytetu Rolniczego w Poznaniu (1990), stypendystą Unii Europejskiej FH Weihenstephan (1991-1992). W latach 1994-1999 był ekspertem i kierownikiem projektów realizowanych w ramach programów pomocowych Phare i USAID. Karierę zawodową rozpoczął w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu, w latach 1993-2005 był członkiem zarządów i rad nadzorczych spółek prawa handlowego związanych z doradztwem gospodarczym, informatyką i branżą energetyczną.
Od roku 2006 związany z Asseco Poland. Od roku 2009 jest dyrektorem Pionu Energetyki i Gazownictwa.
Jest współautorem szeregu badań rynku, strategii rozwoju przedsiębiorstw energetycznych, programów restrukturyzacyjnych oraz opracowań dotyczących rozwoju rynku energetycznego; członkiem Komitetów Sterujących w kilku największych polskich projektach informatycznych realizowanych dla branży energetycznej. W sektorze energetycznym Asseco Poland jest współautorem strategii rozwoju działalności na rynkach krajowych i zagranicznych, pełnił nadzór nad rozwojem produktów oraz ich internacjonalizacją i globalizacją.
Pan Tomasz Bendlewski nie prowadzi działalności konkurencyjnej w stosunku do Asseco Poland S.A., nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej jako wspólnik spółki cywilnej, spółki osobowej lub jako członek organu władz spółki kapitałowej oraz nie uczestniczy w innej konkurencyjnej osobie prawnej jako członek jej organu.
Pan Tomasz Bendlewski nie został wpisany do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych prowadzonego na podstawie Ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym.

Podstawa prawna:
Zgodnie z § 5 ust 4 i 5 Rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim z dnia 29 marca 2018 r. (Dz.U. z 2018 r. poz. 757)

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
ASSECO Poland SA
(pełna nazwa emitenta)
ASSECO POLAND Informatyka (inf)
(skrócona nazwa emitenta) (sektor wg. klasyfikacji GPW w W-wie)
35-322 Rzeszów
(kod pocztowy) (miejscowość)
Olchowa 14
(ulica) (numer)
17 888 55 55 17 888 55 50
(telefon) (fax)
info@asseco.pl www.asseco.pl
(e-mail) (www)
522-000-37-82 010334578
(NIP) (REGON)

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2025-03-27 Gabriela Żukowicz Wiceprezes Zarządu
2025-03-27 Andrzej Gerlach Prokurent
Źródło: Komunikaty spółek (ESPI)
powiązane
polecane
najnowsze
popularne
najnowsze
bankier na skróty