"Każda transakcja musi być autoryzowana w banku za pomocą systemu, który odpowiada za sprawdzenie, czy na naszym koncie są jeszcze jakieś pieniądze. Ale jak to nowoczesna technologia - od czasu do czasu zawodzi. Dzisiejsza awaria dotyczy właśnie tego systemu, który do banku niestety nie dociera" informuje portal rmf.fm.pl
- Uratować nas może tylko i wyłącznie karta innego banku, innego systemu płatniczego - mówił w rozmowie z reporterem RMF FM ekspert portalu Bankier.pl Michał Macierzyński.
W opublikowanej na stronach BZ WBK informacji datowanej na 27 marca możemy przeczytać: "W związku z planowaną konserwacją systemu informatycznego w nocy 28 marca w od godziny 2:00 do godziny 5:00 nie będzie możliwe korzystanie z kart płatniczych BZ WBK (nie będą możliwe do zrealizowania zarówno płatności kartami jak i wypłaty z bankomatów banku) Przepraszamy za utrudnienia."
Z kolei Nordea Bank w opublikowanej dzień wcześniej informacji pisze: "Uprzejmie informujemy, że dnia 30 marca 2009r. (poniedziałek), w godzinach 04:00 - 05:00 wystąpi przerwa w dostępie do systemu autoryzacyjnego banku BZ WBK S.A., będącego agentem rozliczeniowym kart płatniczych Nordea Bank Polska.
W tym czasie Klienci Nordea Bank Polska mogą mieć trudności w dokonywaniu operacji gotówkowych i bezgotówkowych przy pomocy kart płatniczych. Przepraszamy za powstałe utrudnienia."
źródło: RMF FM






























































