Amazon dostarczy paczkę w dwie minuty

We wtorek 16 sierpnia Amazon uruchomił nową usługę, dzięki której klienci mogą odebrać  paczkę już po dwóch minutach od złożenia zamówienia przez internet.

(fot. Jeffrey Dastin / Reuters)

Chodzi o „Instant Pickup”, szybką metodę odbierania zamówień, które dostarczane mają być do firmowych paczkomatów. Oferta póki co dotyczy mniejszych produktów, m.in. przekąsek, kosmetyków czy ładowarek do telefonu i dostępna jest dla użytkowników korzystających z usługi Prime.

Obecnie oferta weszła w życie w pięciu miastach w Stanach: Atlancie, Berkeley, College Park, Columbus i Los Angeles. Firma jednak nie ma zamiaru poprzestawać tylko na tym i planuje rozszerzenie swojej oferty o kolejne lokalizacje. Póki co głównymi odbiorcami są studenci, dlatego też w przyszłym tygodniu Amazon wejdzie z usługą do 22 miejsc uniwersyteckich.

Amerykański gigant nie chce być dostępny na rynku tylko online i chce dać klientom możliwość „fizycznego” kontaktu ze swoimi produktami. W czerwcu ogłosił przejęcie sieci sklepów spożywczych Whole Foods Market, a cena, za którą kupił sobie „warzywniak, opiewała na prawie 14 miliardów dolarów.

DU

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 sel

W automacie wrzucam żeton i odbieram towar po sekundzie...

! Odpowiedz
7 5 open_mind

Jak dla mnie to to kolejna finansowa pułapka zastawiona na zakupoholików, aby badziewie kupować w jak największych ilościach, zostajesz członkiem Prime prawie automatycznie tak podstępnie to zrobili ja właśnie musiałem dzwonić od Annasza do Kajfasza aby mnie skreślili z listy, koszt około 100 dolarów za członkostwo Dostałem już pierwsze rachunki a nic nie kupowałem tylko za same członkowstwo, ale ludziska się garną jak oszalałe w tym roku 88 milionów, bo trochę taniej, w zeszłym 56 milionów członków Prime.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 open_mind

Bardzo natomiast lubię eBay, w odróżnieniu od przekomercjalizowanej i podstępnej Amazon.

! Odpowiedz

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

    Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

  • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  • Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

    Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

  • Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

    W tym terminie z ZUS rozliczają się przedsiębiorcy opłacający składki za siebie. Składka na Fundusz Pracy.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl