Skorzystaj z pomocy eksperta

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Bonnier Business (Polska) informacji handlowych drogą elektroniczną dotyczących:

Wyrażam zgodę na inicjowanie przez Bonnier Business (Polska) połączeń telefonicznych w celu marketingu bezpośredniego:

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Dziękujemy!

Zaciągnięcie kredytu wydaje się być wyjątkowo proste w dzisiejszych czasach. Wystarczy się dobrze rozejrzeć, aby dostrzec otaczające nas reklamy rożnych pożyczkodawców, skorych do tego, aby udzielić nam kredytu. Nie każdy jednak jest na dobrej pozycji w negocjacjach z instytucjami finansowymi. Problem z kredytem mogą mieć chociażby osoby bezrobotne, które dla banków nie są wiarygodnymi klientami. Jak zatem można otrzymać taką pożyczkę, jeśli nie mamy udokumentowanego stałego dochodu?

Jak otrzymać pożyczkę na raty dla bezrobotnego? Jak otrzymać pożyczkę na raty dla bezrobotnego? (fot. Andrzej Stawinski / FORUM)

Osoba bezrobotna a pożyczka na raty 

W mniemaniu praktycznie każdego banku, który oferuje swoim klientom pożyczki, każda osoba bezrobotna jest automatycznie dyskwalifikowana, jako potencjalny kredytobiorca. Brak stałego wynagrodzenia udokumentowanego stosowną umową o pracę oznacza dla banku, że osoba ta nie będzie w stanie pokryć kosztów związanych z zaciągniętym kredytem. Dlatego też większość bezrobotnych, zdając sobie sprawę z takiego podejścia banków, nawet nie próbuje starać się o pożyczkę w nich. Warto jednak pamiętać o tym, ze osoba bezrobotna nie zawsze jest pozbawiona dochodów, które pozwalają się jej utrzymać. Przykładem mogą być w tym przypadku studenci, którzy co prawda nie zarabiają, ale jednak posiadają pewne źródła dochodu. Jest to chociażby comiesięczne wsparcie finansowe od rodziców albo stypendium naukowe przyznane przez uczelnię.

Pożyczka na raty dla bezrobotnego - na czym polega? 

Tak jak już wspomniano, pożyczka na raty dla bezrobotnego jest dość szczególnym produktem finansowym. Nie jest ona udzielana przez tradycyjne banki, ale przez rożnego rodzaju firmy kapitałowe, takie jak firmy pożyczkowe. Oferowane przez nie produkty w zakresie pożyczek dla bezrobotnych charakteryzują się jednak podobnymi zasadami. Przede wszystkim są to z reguły pożyczki udzielane na krótkie okresy, które zwykle wynoszą maksimum 30 dni. Choć oczywiście zdarzają się także oferty zakładające dłuższe okresy spłaty zadłużenia.

W ramach pożyczki dla osoby bezrobotnej, możemy także ubiegać się o niższe kwoty, przeciętnie od 500 do 3 000 złotych. W przypadku tego rodzaju pożyczek, zarówno czas podejmowania decyzji o pożyczce, jak i wszelkie formalności są ograniczone do minimum. Większość firm oferujących klientom takie produkty, wymaga od nich dowodu osobistego, ale także wyciągu z rachunku bankowego. Jest to bardzo ważny dokument, ponieważ na jego podstawie pożyczkodawca może pozyskać istotne informacje o sytuacji finansowej klienta. Z historii rachunku firmy pożyczkowe dowiadują się ile mamy oszczędności, jakie dochody wpływają na nasze konto, a także jakie inne zobowiązania spłacamy i na co wydajemy pieniądze. 

O czym pamiętać, decydując się na taką pożyczkę?

Pierwszą zasadą przy każdego typu kredycie jest dokładne przeanalizowanie naszej sytuacji finansowej. Pożyczka na raty dla bezrobotnego to świetne rozwiązanie, gdy potrzebujemy szybkiego zastrzyku gotówki, jednak musimy być pewni, iż będziemy w stanie regularnie spłacać takie zobowiązanie. Warto zatem zastanowić się nieco dłużej nad tą możliwością i przekalkulować zarówno nasze dochody, jak i comiesięczne wydatki, których nie da się uniknąć.

Dokonując tego typu obliczeń, nie możemy zapominać o tym, ze pożyczka na raty dla bezrobotnego obarczona jest większymi kosztami, jakie będziemy musieli ponieść. Chodzi tutaj zarówno o wysokie oprocentowanie, jak i wszelkiego typu prowizje oraz opłaty dodatkowe, których zwykle jest sporo. Firma pożyczkowa podejmuje dość duże ryzyko, decydując się na udzielenie nam kredytu. W związku z tym musi to sobie w jakiś sposób zrekompensować, nakładając na nas wyższe opłaty. Zanim zatem zdecydujemy się na podpisanie umowy, sprawdzamy, jaki jest całkowity koszt takiej pożyczki na raty

Gdzie można dostać pożyczkę na raty dla bezrobotnego? 

Jak już wiemy, na pożyczkę dla bezrobotnych nie możemy liczyć w banku. Dlatego pozostaje nam poszukać firmy poza bankowej, która w swojej ofercie posiada również tego typu produkty finansowe. Oczywiście najłatwiej jest zacząć poszukiwania w sieci, gdzie znaleźć można mnóstwo stron internetowych proponujących nam udzielenie pożyczki bez zbędnych zaświadczeń. Oczywiście każda z nich będzie się reklamowała, jako ta, która oferuje najlepsze warunki swoim klientom. Dlatego powinniśmy wybrać kilka z nich, które wydają się najbardziej korzystne i dokładnie je przeanalizować. 

Niezwykle ważne jest to, aby bardzo skrupulatnie wczytywać się w każdą umowę, którą zamierzamy podpisać. Jeśli czegoś nie rozumiemy lub też jakiś punkt umowy nie jest dla nas do końca jasny, zawsze zabiegajmy o jego wyjaśnienie. Dzięki temu zyskamy dość klarowny obraz tego, na jakie warunki się zgadzamy oraz rzecz jasna, ile taka pożyczka będzie nas w sumie kosztować. To może nas uratować przed zadłużeniem, którego nie będziemy w stanie udźwignąć. 

Skorzystaj z pomocy eksperta

2019-05-17

Umowa na czas określony a kredyt gotówkowy

Osoby ubiegające się o kredyty, doskonale zdają sobie sprawę z tego, że umowa o pracę jest jednym z podstawowych źródeł dochodów, branych pod uwagę przez banki. Bardzo duże znaczenie ma również forma zatrudnienia osoby, która wnioskuje o pożyczkę.

2019-05-17

Pożyczki na raty miesięczne przez internet

Liczba osób, które każdego roku decydują się na zaciągnięcie pożyczki jest wciąż bardzo duża. Nie dziwi zatem fakt, że ilość instytucji finansowych oferujących nam różnorodne produkty finansowe tego rodzaju nieustannie wzrasta. 

2019-05-16

Pożyczka krótkoterminowa - na co zwrócić uwagę?

Polacy coraz chętniej zaciągają najróżniejszego rodzaju kredyty, dzięki którym mogą sobie pozwolić na zakup mieszkania czy jego remont, ale także na wyjazd na wymarzone wakacje lub zakup samochodu. Mamy różne potrzeby, dlatego rośnie również zainteresowanie klientów pożyczkami krótkoterminowymi. Niestety, wciąż wiele osób nie zdaje sobie do końca sprawy na co powinni oni zwracać większą uwagę, gdy starają się o taki kredyt. A warto to wiedzieć, aby pożyczka tego typu nie wpędziła nas w kłopoty finansowe.

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego – jak otrzymać?

Jeszcze nie tak dawno udzielanie przez banki kredytu hipotecznego bez wkładu własnego klienta, było czymś zupełnie normalnym. Ale w 2014 roku wszystko uległo zmianie.

Jak dostać kredyt gotówkowy bez zaświadczeń?

Pożyczkę bez zaświadczeń można otrzymać nie tylko w firmie pozabankowej, ale też i w banku. Jak ją można dostać? Dla kogo jest przeznaczona?

Jak otrzymać pożyczkę na raty dla bezrobotnego?

Choć zaciągnięcie pożyczki nie należy do trudności, to banki ją udzielą po spełnieniu kilku warunków. Brak stałego dochodu może być w tej sytuacji kłopotliwy.

Pożyczka gotówkowa w domu klienta

Wśród najpopularniejszych produktów finansowych, wymienić pożyczki gotówkowe, które również dzielą się na kilka różnych grup, wśród nich jest również pożyczka gotówkowa udzielana w domu klienta.

Ikona informacji
poradniki