Skorzystaj z pomocy eksperta

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Bonnier Business (Polska) informacji handlowych drogą elektroniczną dotyczących:

Wyrażam zgodę na inicjowanie przez Bonnier Business (Polska) połączeń telefonicznych w celu marketingu bezpośredniego:

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Dziękujemy!

Krajowa giełda długów to nowoczesna platforma internetowa, gdzie trafiają niespłacone zobowiązania, a zainteresowani mogą je nabywać. Wierzyciel dzięki temu zyskuje dodatkową możliwość odzyskania swoich pieniędzy. Giełda długów sprzyja również zmotywowaniu dłużnika do szybszej spłaty długu nawet w ostatniej chwili, aby uniknąć widnienia na takiej stronie.

Internetowa giełda długów spełnia przynajmniej kilka funkcji. Te najważniejsze to łączenie interesów skupujących zadłużenia, jak i je sprzedających. Wpływa na przyśpieszenie w obrocie gospodarczym procedury spłaty długów, jak i ich wyegzekwowania. Krajowa Giełda Długów jest prowadzona w Polsce w sposób staranny, dokładny, interesy stron transakcji są odpowiednio chronione i zabezpieczone.

Giełda długów - osób fizycznych i prywatnych, internetowa (YAY Foto)

Czym jest giełda długów? Jak sprzedać za jej pośrednictwem zadłużenie?

Giełda długów to nowoczesna platforma, za której prowadzenie odpowiada Krajowa Giełda Długów. Zainteresowani mogą po założeniu specjalnego konta, podania odpowiednich dokumentów uwierzytelniających, wystawić daną wierzytelność do sprzedaży. Taka wierzytelność jest wystawiana według preferencji wystawcy, podanej kwoty, oczywiście miarodajnie do kwoty zadłużenia. Analizowana giełda to głównie giełda długów osób fizycznych. Swoje wierzytelności wystawiają tu najczęściej firmy pożyczkowe (głównie parabanki), instytucje finansowe, ale i przedsiębiorcy, np. gdy klient zalega z zapłatą za wyświadczone dla niego usługi czy odmawia zapłaty za dane media, np. telefonię komórkową, telewizję. Internetowa giełda długów to rozwiązanie funkcjonalne. Głównie dlatego, że wszystkie transakcje i wystawienie oferty długu do sprzedaży mogą zostać zrealizowane online.  Ta giełda długów osób prywatnych jest doceniana również za bezpieczeństwo realizowanych tu transakcji - wszystkie publikowane informacje o wierzytelnościach są odpowiednio sprawdzane. Podobnie kontrolowane są oferty nabywania danej wierzytelności.

Ile kosztuje wystawienie długu na giełdzie długów? Czy internetowa giełda długów jest całkowicie darmowa?

Co do zasady analizowana giełda długów jest darmowa. Krajowa Giełda Długów nie pobiera żadnych opłat za wystawienie do sprzedaży na jej platformie internetowej długów. Jednak internetowa giełda długów przewiduje naliczenie opłat, gdy wystawca danej wierzytelności decyduje się korzystać z dodatkowych usług, np. ustawić na 30 dni promowanie danej wierzytelności na pierwszej karcie widoczności. Wówczas takie promowanie kosztuje odpowiednio 49 zł.

Zobacz także: o przedawnieniu długu

Czy giełda długów osób fizycznych kontaktuje się z dłużnikiem?

Internetowa giełda długów może automatycznie wysłać SMS do wystawcy długu, celem poinformowania go o przejęciu do obsługi jego wierzytelności. Giełda długów osób prywatnych wprowadziła również tzw. usługę poczekalni długów. Polega ona tym, że Krajowa Giełda Długów przyjmuje do obsługi od wystawcy daną wierzytelność. Następnie wzywa dłużnika do pilnego uregulowania zadłużenia w terminie 7 dni, pod rygorem opublikowania jego wierzytelności online. W sytuacji, gdy ten nie wpłaci środków na rzecz wierzyciela, automatycznie dochodzi do opublikowania wierzytelności, a osoba ta jest powiadomiona online. Internetowa giełda długów oferuje więc szeroki zakres usług zarówno na rzecz wystawców, jak i zainteresowanych nabywaniem danych wierzytelności. Podejmuje również czynności komunikacyjne z dłużnikami.

Skorzystaj z pomocy eksperta

2019-04-16

Jak otrzymać pożyczkę na raty dla bezrobotnego?

Choć zaciągnięcie pożyczki nie należy do trudności, to banki ją udzielą po spełnieniu kilku warunków. Brak stałego dochodu może być w tej sytuacji kłopotliwy.

2019-04-12

Jak dostać kredyt gotówkowy bez zaświadczeń?

Pożyczkę bez zaświadczeń można otrzymać nie tylko w firmie pozabankowej, ale też i w banku. Jak ją można dostać? Dla kogo jest przeznaczona?

2019-04-12

500+ a kredyt gotówkowy - podstawowe informacje

Czy dodatkowy dochód w postaci świadczenia "Rodzina 500+" jest brany pod uwagę przy wnioskowaniu o kredyt gotówkowy?

Pożyczka na wakacje - jak wybrać najlepszą ofertę?

Pożyczka w banku lub firmie pozabankowej może sfinansować wyjazd na wakacje. Przed jej zaciągnięciem warto sprawdzić, czym się kierować przy jej wyborze.

Zakupy na raty a pożyczki ratalne - porównanie

Wiele osób zastanawia się, czy lepiej zdecydować się właśnie na pożyczkę ratalną, czy też może wybrać zakupy na raty? Co jest lepszym pomysłem?

Kredyt na ślub - czy warto go brać? Jak wybrać ofertę?

Ślub jest ważnym wydarzeniem w życiu każdego człowieka. Generuje również ogromne koszty, na których pokrycie nie każdy może sobie pozwolić.

Różnice między kredytem a pożyczką. Sprawdź zanim podejmiesz decyzję

W artykułach często słowo kredyt i pożyczka traktowane są jak synonimy. Tymczasem między jednym i drugim zachodzą ogromne różnice.

Ikona informacji
poradniki