Forum Giełda +Dodaj wątek

Re: Rozwiniecie wywiadu - pare slow o przesunieciu premiery i nie tylko

Zgłoś do moderatora
..i jeszcze pare slow o procesie z Namco, ale bardzo skrotowo, gdyz nie jest dobrze komentowac tego typu rzeczy zbyt szczegolowo.

Proces z Namco byl dla nas zaskoczeniem, gdyz w ocenie Zarzadu, tak jak mowil Adam Kicinski, Namco nie ma zadnych szans na wygranie go w zasadniczej kwestii, praw do dystybucji.

Sprawa DRM, jak i braku rozroznien regionalnych na GOG.com, sa absolutnie innej wagi, zarowno gatunkowej jak i finansowej. Tutaj spor potencjalnie moze byc trudniejszy, ale udowodnienie szkod powstalych przez zdjecie DRM w mojej opinii jest wyjatkowo trudne (zwlaszcza, ze ten ruch w naszej opinii pomogl w sprzedazy a nie zaszkodzil), a po drugie, a moze raczej przede wszystkim, nie zrobilismy tego wbrew zapisom kontraktu. Sprawa GOG.com tez jest bardzo niejednoznaczna.

Co do kwestii zasadniczej dlaczego ten spor w ogole powstal. Przede wszystkim nie spodziewalismy sie, ze w sytuacji w naszej ocenie stosunkowo jasnej, partner skieruje sprawe do sadu. Nie wzielismy tego pod uwage, gdyz bedac na miejscu Namco my sami nigdy bysmy nie powzieli podobnej decyzji, w naszej opinii, kosztownej i finalnie skazanej na porazke.

Niemniej jest to lekcja dla nas, ze rozne organizacje biznesowe moga postepowac w sposob znaczaco odmienny od naszego (posrednio tlumaczy to tez chec z naszej strony zmiany partnera wydawniczego).

Poniewaz ocena zasadniczego watku sporu w naszej ocenie nie ulega zmianie, pozostaje Proces, z mojej perspektywy, jest agresywna proba osiagniecia dodatkowych korzysci dla Namco, nawet w sytuacji gdy te korzysci nie sa nalezne w swietle dotychczas podpisanych umow. Przy czym nie mozna wykluczyc, ze Namco zaklada, ze sam fakt procesu (nawet z tak slabej w naszej ocenie pozycji) skloni nas do ustepstw biznesowych.

Podsumowujac temat, chcialbym przypmniec, ze w naszej ocenie spor nie niesie zasadniczych zagrozen dla spolki. Omawialismy temat dokladnie i wiemy jak dalej sprawe prowadzic aby zakonczyla sie jak najkorzystniej dla spolki. Bo wlasnie o to aby sprawa byla zakonczona jak najpomyslniej biznesowo dla spolki ten spor sie toczy. Pozostawienie sprawy tak jak byla i pojscie na reke Namco, oczywiscie znioslo by ryzyko sporu, ale bylo by dalekie od optymalnego podejscia biznesowego, a wszyscy chcemy aby gra na Xboxa odniosla jak najwiekszy sukces.

Nie chce i nie moge wchodzic w wieksze szczegoly, aby przypadkiem nie podpowiedziec czegos drugiej stronie;-) Pozostaje odslac do sledzenia informacji ze spolki. Dzis Adam wspomnial o sukcesie w sporze z Namco. Sad uznal za zasadna nasza apelacje i jeszcze 17 sierpnia bedzie ponownie rozwazal zasadnosc swojej pierwotnej decyzji.

Jak widac sukcesy nie przychodza same z siebie. Trzeba o nie ostro walczyc, jak widac nawet w sadzie.

Pozdrawiam,
Michal Kicinski
CD Projekt RED SA:-)


Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
CDPROJEKT 0,38% 127,80 2022-12-05 17:02:08
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.