Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  13,96 zł , zmiana od tamtej pory: 2,87%

przypominam o miliardach które dostanie ENERGA z aukcji rynku mocy

Zgłoś do moderatora
Zarówno zarząd ENERGA jak i zarząd Orlenu twierdzi że czasowo inwestycje gazowe Ostrołęka i Grudziądz realizowane są zgodnie z planem .Przy okazji w 2023 r ze względu na to że spółki jeszcze nie prowadzą działalności operacyjnej miały łącznie stratę 84 miliony dane z raportów rocznych tych spółek z KRS / pomijam rozważania czy mogło być mniej / nie wiem też jaka strata była po pierwszym półroczu bo jeszcze nawet nie miałem czasu przeczytać raport a gdyby nawet to ciężko w raporcie skonsolidowanym rozszyfrować dokładnie te pozycje /Jednak chciałbym zwrócić uwagę że już niedługo inwestycje te nie będą obciążały raportu skonsolidowanego swoimi stratami ale jak rozpoczną działalność operacyjną /produkcję spowodują że w raportach skonsolidowanych grupy ENERGA pojawi się znaczny wzrost przychodów i zysków z tych spółek ,ma to również związek z dopłatami z rynku mocy które te spółki oraz inne z Grupy ENERGA będą otrzymywać a o czym Wam przypominałem w innych moich wpisach w tym wątku a mówimy o miliardach dopłat które przygarnie Grupa ENERGA w perspektywie długoterminowej wypłacanych w uproszczeniu rocznych ratach a jeszcze jeśli produkcja prądu z węgla będzie zyskowna bez dopłat to otrzymane dopłaty zyskowność podnoszą .

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ENERGA -0,42% 14,36 2025-09-10 17:03:24
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.