Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  8,36 zł , zmiana od tamtej pory: 12,44%

ponad 10 miliardów dostanie ENERGA tylko z aukcji rynku mocy

Zgłoś do moderatora
Witam serdecznie trwających w wierze i czekających na ponadprzeciętne zyski z inwestycji w akcje ENERGA ...pamiętajcie ostatni będą pierwszymi ...nad ranem wróciłem z wypadu więc parę dni bylem nieaktywny z swoją twórczością...niedawno wstałem więc dopiero nadrabiam zaległości czytelnicze i informacyjne związane ze spółkami które mam w portfelu ...

Przypominając o miliardach darmowej kasy z rynku mocy na który zrzucają się odbiorcy prądu w swoich rachunkach odświeżam wątek dzisiejszą informacją emitenta ENERGA SA

Opublikowano19 września 2023
ENERGA posiadająca 50 % plus 1 udział w inwestycji CCGT Ostrołęka poinformowała że zakończyło się układanie gazociągu do elektrowni w Ostrołęce .Pomału nastąpi przejście do kolejnego etapu inwestycji, czyli przygotowania gazociągu do rozruchu i napełnienia gazem.

Blok energetyczny w Ostrołęce to jedno z kluczowych przedsięwzięć Grupy ORLEN w zakresie budowy niskoemisyjnych źródeł bilansujących KSE. Nowa jednostka będzie wspierać stabilność dostaw energii elektrycznej podczas trwającej transformacji energetycznej Polski.
Turbina gazowa, która zainstalowana zostanie w bloku CCGT Ostrołęka, będzie mogła przejść od stanu wygaszenia do pełnej wydajności w czasie krótszym niż pół godziny. Z kolei już w trakcie pracy obciążenie turbiny może być zmniejszane bądź zwiększane w tempie 88 MW na minutę. Tak duża elastyczność pozwoli na zmniejszanie ryzyka deficytu mocy poprzez sprawne bilansowanie produkcji energii elektrycznej z dynamicznie rozwijających się źródeł odnawialnych, zależnych w dużej mierze od warunków pogodowych.

https://media.energa.pl/pr/819903/zakonczylo-sie-ukladanie-gazociagu-do-elektrowni-w-ostrolece

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ENERGA -1,26% 9,40 2023-12-08 15:24:12
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.