Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  8,00 zł , zmiana od tamtej pory: 2,25%

9 miliardów dostanie ENERGA tylko z aukcji rynku mocy za rok 2026

Zgłoś do moderatora
Grupa Energa z Grupy ORLEN buduje nowoczesne elektrownie gazowo-parowe . Dzięki wykorzystaniu gazu ziemnego i pary wodnej, z tej samej ilości paliwa uzyskujemy więcej energii elektrycznej. Jak to działa? -więcej w linku

https://www.youtube.com/watch?v=aT8CHCWc2Ww

UE - Ceny gazu w Europie spadły poniżej 30 euro za MWh po raz pierwszy od prawie dwóch PAP- Biznes
19 maj 2023, 13:01

19.05.2023, Bruksela (PAP) - Ceny gazu w Europie spadły poniżej 30 euro za megawatogodzinę (MWh) po raz pierwszy od czerwca 2021 r. - informuje w piątek "Brussels Times".Cieplejsza pogoda i udane pozyskiwanie przez Europę alternatyw dla rosyjskich paliw kopalnych w dużej mierze zmniejszają presję na ceny energii na całym kontynencie.Spadek oznacza kolejny kamień milowy dla europejskich cen gazu po tym, jak ceny spadły poniżej 40 euro za MWh w marcu tego roku. To mniej niż przed rozpoczęciem przez Rosję inwazji na Ukrainę na pełną skalę w lutym 2022 r. - podaje "Brussels Times". "Europejski kryzys energetyczny rzeczywiście został przerwany dzięki wyjątkowej adaptacji UE po inwazji Rosji na Ukrainę" - dodał.Jeszcze w sierpniu ubiegłego roku europejskie ceny gazu sięgały 345 euro za MWh, ponieważ obawy o zdolność Europy do pozyskania alternatyw dla rosyjskiej energii przed nadejściem zimy spowodowały gwałtowny wzrost cen w całej UE.

cytat z https://stooq.pl/n/?f=1552918&c=0&p=4+22

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ENERGA -0,97% 8,18 2023-09-26 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.