Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


Epidemia wirusa COVID-19 zagraża nie tylko naszemu zdrowiu, ale również bezpieczeństwu budżetu domowego. Specjalne oferty dla kredytobiorców przygotowały banki, w tym bank Millennium.

W okresie nagłego kryzysu spowodowanego przez rozwój epidemii koronawirusa i towarzyszące jej działania prewencyjne niemal każdy odczuwa konsekwencje problemów gospodarczych na własnym portfelu. W szczególnie trudnym położeniu – oprócz przedsiębiorców, których działalność została zagrożona – znajdują się kredytobiorcy, zwłaszcza ci spłacający wysokie zobowiązania. Z pomocą przychodzą im sami kredytodawcy. W ofercie każdego uniwersalnego banku znajdziemy specjalne rozwiązanie, pozwalające na uzyskanie oszczędności w szczególnie trudnym okresie. Nie inaczej jest również z bankiem Millennium.

Koronawirus i kredyt. Wakacje kredytowe w banku Millennium (Bank Millennium)

Wakacje kredytowe w związku z koronawirusem

W normalnych okolicznościach z wakacji kredytowych możemy skorzystać na określonych w umowie zasadach. Zazwyczaj banki przyznają nam takie prawo raz do roku pod warunkiem sumiennego regulowania dotychczasowych zobowiązań. W przypadku epidemii koronawirusa mamy jednak do czynienia ze szczególną sytuację. Bezpieczeństwo finansowe milionów osób jest zagrożone, co może przełożyć się na poważne problemy ze spłatą. Oczywiście przede wszystkim będzie to dotyczyć kredytów hipotecznych, zaciąganych najczęściej na długie lata i wysokie kwoty, jednak również regulowanie innych zobowiązań może wiązać się z trudnościami. W tym celu banki zdecydowały się na wprowadzenie dodatkowych wakacji kredytowych.

Odroczenie spłaty w Millennium

Propozycja dodatkowych wakacji kredytowych w banku Millennium dotyczy kilku rodzajów zobowiązań:

Odroczenie rat kapitałowo-odsetkowych może trwać maksymalnie 3 miesiące. W związku z tym przez ten okres nie będzie konieczne regulowanie jakichkolwiek płatności. Po nim harmonogram spłaty ulegnie natomiast wydłużeniu o wnioskowany czas.

Jak wnioskować o odroczenie spłaty w banku Millennium?

Procedura ubiegania się o dodatkowe wakacje kredytowe w Millennium opiera się na kontakcie telefonicznym. Skorzystać z opcji można dzięki usłudze TelleMillennium. Trzeba spełniać przy tym dodatkowe kryteria:

  • Nie posiadać znacznej zaległości w spłacie kredytu lub pożyczki.
  • Odroczenie spłaty dotyczy umów kredytowych podpisanych przed 18 marca 2020 roku.
  • Należy przy tym złożyć oświadczenie o braku możliwości spłaty w związku z sytuacją spowodowaną epidemią koronawirusa.

Standardowe wakacje kredytowe w Millennium

Klienci nadal mogą oczywiście skorzystać także z podstawowej formy ubiegania się o wakacje kredytowe w banku Millennium. Te wynoszą wówczas jeden miesiąc. W takim przypadku nie dojdzie do wydłużenia okresu spłaty, a odsetki będą podlegały kapitalizacji. Aby skorzystać z tej opcji, trzeba spełniać dodatkowe warunki:

  • Kredyt został uruchomiony co najmniej 6 miesięcy wcześniej,
  • W ciągu ostatnich 12 miesięcy nie korzystano z wakacji kredytowych,
  • Nie ma zaległości w spłacie zobowiązania.

Zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim prosty sposób wnioskowania. W tym celu można skorzystać z potencjału serwisu Millenet. W zakładce „Moje finanse” należy wybrać zakładkę „Kredyty i pożyczki”, a następnie przejść do szczegółów konkretnego produktu, wybrać opcję „wakacje kredytowe” i uzupełnić formularz.

#Zostańwdomu, czyli rozwiązania online

Bank Millennium, podobnie do innych instytucji operujących na naszym rynku, również przyłączył się do akcji propagowania bankowości elektronicznej. Zwraca przede wszystkim uwagę na zalety własnej aplikacji mobilnej oraz serwisu Millenet. Higieniczne dokonywanie transakcji jest jeszcze prostsze dzięki umożliwieniu użytkownikom karty Visa banku Millennium korzystania z usługi Garmin Pay, pozwalającej na płatności zbliżeniowe przy pomocy smartwatcha firmy Garmin. Dodatkowo w zaktualizowanych terminalach można dokonywać opłaty do wysokości 100 zł bez podawania kodu PIN. Bank Millennium zachęca również do korzystania z systemu Apple Pay oraz płatności zbliżeniowych przy użyciu smartfona.


2020-03-25

Ułatwienia dla kredytobiorców w BOŚ: oferta antykryzysowa

Kolejne banki przedstawiają specjalne narzędzia dla kredytobiorców borykających się z problemami ze spłatą zadłużenia w związku z epidemią koronawirusa. Jednym z nich jest BOŚ.

2020-03-25

Wakacje kredytowe w Nest Bank w związku z epidemią COVID-19

Globalna epidemia koronawirusa w sposób szczególny wpłynęła na sytuację osób spłacających zobowiązania kredytowe. Swoją propozycję dla nich przedstawił między innymi Nest Bank.

2020-03-25

Odroczenie spłaty rat w Citi Handlowym. Koronawirus: program pomocowy

Epidemia COVID-19 w sposób szczególny dotknęła kredytobiorców. Swoją propozycję przygotował dla nich również bank City Handlowy.

Epidemia i finanse. Odroczenie spłaty rat w mBanku

W związku z epidemią koronawirusa wiele banków proponuje kredytobiorcom dodatkowe rozwiązania ułatwiające spłatę zobowiązań. Na wyjątkowe podejście mogą liczyć klienci mBanku.

Zmiana zasad spłaty kredytów w Alior Bank w związku z epidemią koronawirusa

Część kredytobiorców, zwłaszcza ci, którzy utracili źródło dochodu, może napotkać spore problemy z regulowaniem zobowiązań. Alior Bank przygotował dla nich specjalną ofertę.

Reakcja na koronawirus w ING: zawieszenie spłaty rat kredytów i leasingu

Skutki epidemii koronawirusa mają wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale również stan portfeli. Specjalną propozycję dla kredytobiorców przygotowały banki, w tym ING Bank Śląski.

Pekao i koronawirus: zawieszenie spłaty rat, dodatkowe funkcje

Epidemia koronawirusa już teraz w znaczący sposób wpłynęła na zawartość portfela Polaków. Wiele banków, w tym Pekao S.A., przygotowało w związku z tym specjalne oferty dla swoich klientów.

Ikona informacji
poradniki