Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!
Paweł Łaniewski
Redaktor SMART Bankier.pl


Epidemia wirusa COVID-19 zagraża nie tylko naszemu zdrowiu, ale również bezpieczeństwu budżetu domowego. Specjalne oferty dla kredytobiorców przygotowały banki, w tym bank Millennium.

W okresie nagłego kryzysu spowodowanego przez rozwój epidemii koronawirusa i towarzyszące jej działania prewencyjne niemal każdy odczuwa konsekwencje problemów gospodarczych na własnym portfelu. W szczególnie trudnym położeniu – oprócz przedsiębiorców, których działalność została zagrożona – znajdują się kredytobiorcy, zwłaszcza ci spłacający wysokie zobowiązania. Z pomocą przychodzą im sami kredytodawcy. W ofercie każdego uniwersalnego banku znajdziemy specjalne rozwiązanie, pozwalające na uzyskanie oszczędności w szczególnie trudnym okresie. Nie inaczej jest również z bankiem Millennium.

Koronawirus i kredyt. Wakacje kredytowe w banku Millennium (Bank Millennium)

Wakacje kredytowe w związku z koronawirusem

W normalnych okolicznościach z wakacji kredytowych możemy skorzystać na określonych w umowie zasadach. Zazwyczaj banki przyznają nam takie prawo raz do roku pod warunkiem sumiennego regulowania dotychczasowych zobowiązań. W przypadku epidemii koronawirusa mamy jednak do czynienia ze szczególną sytuację. Bezpieczeństwo finansowe milionów osób jest zagrożone, co może przełożyć się na poważne problemy ze spłatą. Oczywiście przede wszystkim będzie to dotyczyć kredytów hipotecznych, zaciąganych najczęściej na długie lata i wysokie kwoty, jednak również regulowanie innych zobowiązań może wiązać się z trudnościami. W tym celu banki zdecydowały się na wprowadzenie dodatkowych wakacji kredytowych.

Odroczenie spłaty w Millennium

Propozycja dodatkowych wakacji kredytowych w banku Millennium dotyczy kilku rodzajów zobowiązań:

Odroczenie rat kapitałowo-odsetkowych może trwać maksymalnie 3 miesiące. W związku z tym przez ten okres nie będzie konieczne regulowanie jakichkolwiek płatności. Po nim harmonogram spłaty ulegnie natomiast wydłużeniu o wnioskowany czas.

Jak wnioskować o odroczenie spłaty w banku Millennium?

Procedura ubiegania się o dodatkowe wakacje kredytowe w Millennium opiera się na kontakcie telefonicznym. Skorzystać z opcji można dzięki usłudze TelleMillennium. Trzeba spełniać przy tym dodatkowe kryteria:

  • Nie posiadać znacznej zaległości w spłacie kredytu lub pożyczki.
  • Odroczenie spłaty dotyczy umów kredytowych podpisanych przed 18 marca 2020 roku.
  • Należy przy tym złożyć oświadczenie o braku możliwości spłaty w związku z sytuacją spowodowaną epidemią koronawirusa.

Szukasz zastrzyku gotówki? Sprawdź ofertę najlepszych kredytów gotówkowych na 5000 zł

Standardowe wakacje kredytowe w Millennium

Klienci nadal mogą oczywiście skorzystać także z podstawowej formy ubiegania się o wakacje kredytowe w banku Millennium. Te wynoszą wówczas jeden miesiąc. W takim przypadku nie dojdzie do wydłużenia okresu spłaty, a odsetki będą podlegały kapitalizacji. Aby skorzystać z tej opcji, trzeba spełniać dodatkowe warunki:

  • Kredyt został uruchomiony co najmniej 6 miesięcy wcześniej,
  • W ciągu ostatnich 12 miesięcy nie korzystano z wakacji kredytowych,
  • Nie ma zaległości w spłacie zobowiązania.

Zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim prosty sposób wnioskowania. W tym celu można skorzystać z potencjału serwisu Millenet. W zakładce „Moje finanse” należy wybrać zakładkę „Kredyty i pożyczki”, a następnie przejść do szczegółów konkretnego produktu, wybrać opcję „wakacje kredytowe” i uzupełnić formularz.

#Zostańwdomu, czyli rozwiązania online

Bank Millennium, podobnie do innych instytucji operujących na naszym rynku, również przyłączył się do akcji propagowania bankowości elektronicznej. Zwraca przede wszystkim uwagę na zalety własnej aplikacji mobilnej oraz serwisu Millenet. Higieniczne dokonywanie transakcji jest jeszcze prostsze dzięki umożliwieniu użytkownikom karty Visa banku Millennium korzystania z usługi Garmin Pay, pozwalającej na płatności zbliżeniowe przy pomocy smartwatcha firmy Garmin. Dodatkowo w zaktualizowanych terminalach można dokonywać opłaty do wysokości 100 zł bez podawania kodu PIN. Bank Millennium zachęca również do korzystania z systemu Apple Pay oraz płatności zbliżeniowych przy użyciu smartfona.


2020-08-05

Ubezpieczenie niskiego wkładu własnego: czym jest?

Wysokie ceny nieruchomości to nie tylko duży problem dla osób chcących kupić mieszkanie lub dom za gotówkę, ale również dla kredytobiorców. Pierwszą przeszkodą może stać się obowiązek wniesienia wkładu własnego.

2020-08-05

Kredyt dla pracujących za granicą: jak go dostać i na czym polega?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób pracuje za granicą i osiąga dochody w innej walucie. Choć często jest to korzystne finansowo, może oznaczać pewne problemy z uzyskaniem kredytu w polskich bankach.

2020-08-03

Prowizja za udzielenie kredytu: czym jest i jak ją obniżyć?

Kredyty wiążą się z wieloma dodatkowymi kosztami. Jednym z podstawowych z nich jest prowizja za udzielenie kredytu. Ta, choć przybiera formę jednorazowej opłaty, może istotnie wpłynąć na wydatki związane z uzyskaniem środków.

Jak obliczyć, sprawdzić i zwiększyć zdolność kredytową?

Zdolność kredytowa określa jeden z najważniejszych parametrów naszego finansowego życia. Choć na jej temat krąży wiele mitów, warto przekonać się, ile naprawdę wynosi. Będzie to możliwe dzięki kalkulatorowi zdolności kredytowej.

Przeniesienie hipoteki na inną nieruchomość: jak to zrobić?

Kredyt hipoteczny to duże zobowiązanie, które zwykle wiąże nas na bardzo długi okres. Życiowe scenariusze mogą jednak ulec zmianie. Wówczas warto pomyśleć o przeniesieniu hipoteki na inną nieruchomość.

Kredyt a cross-selling. Czy sprzedaż komplementarna się opłaca?

Podczas udzielania kredytu bank często oferuje klientom możliwość skorzystania z innych produktów. Cross-selling, czyli sprzedaż wiązana, może dać spore oszczędności, jednak w pewnych sytuacjach może wiązać się również z dodatkowymi kosztami.

Wykreślenie hipoteki. Jak złożyć wniosek o wykreślenie hipoteki?

Kredyty hipoteczne to bardzo popularny produkt, pozwalający na zakup wymarzonej nieruchomości lub przeprowadzenie inwestycji. Nierozłącznie wiążą się z wprowadzeniem do hipoteki zapisu na rzecz banku. Warto dowiedzieć się, kiedy i na jakich zasadach można złożyć wniosek o wykreślenie hipoteki.

Ikona informacji
poradniki