Konto internetowe – jak założyć konto internetowe? Ranking darmowych kont internetowych

Spis treści
Advertisement
Advertisement

Konto internetowe to najtańszy możliwy do znalezienia rachunek w ofercie banków detalicznych. Można je założyć przez internet i cieszyć się darmowym kontem bankowym. Sprawdzamy, gdzie można znaleźć najtańsze konto bankowe i czy zawsze będą to konta internetowe.

Obecnie konto internetowe nie różni się znacznie od standardowego konta bankowego. Wcześniej banki wykluczały posiadaczy kont internetowych z obsługi w oddziałach – dziś ci klienci mają dostęp do tego kanału obsługi, ale niestety często dotyczy ich w tym przypadku inny (droższy) cennik. Korzystanie z konta internetowego jest jednak niezwykle proste i to właśnie samodzielność i wolność cenią sobie najbardziej jego użytkownicy. Załóż konto przez Internet i ciesz się nieograniczonymi możliwościami!

Jak założyć konto internetowe?

Internetowe konto bankowe w łatwy sposób można założyć przez internet. Dziś klient ma kilka możliwości przejścia przez ten proces. Standardowo może także założyć taki rachunek w oddziale banku, gdzie otrzyma wszelkie konieczne dane i dostępy. A jak założyć konto przez internet?

W tym celu należy wypełnić wniosek o otwarcie konta na stronie banku. Nie każde konto internetowe będzie można jednak założyć w równie prosty i szybki sposób. Najczęściej klient spotka się z praktyką, że zakładając internetowe konto bankowe bank skontaktuje się z nim po wypełnieniu wniosku i zaproponuje dostarczenie umowy do podpisania kurierem. Wtedy klient może w domu podpisać umowę, a kurier od razu odwiezie ją do centrali banku.

Który bank oferuje najlepsze konto bankowe?
Sprawdź

Załóż konto przez Internet szybciej

Nie jest to jednak najszybszy sposób na otwarcie konta internetowego. Darmowe konta internetowe mogą zostać założone także za pośrednictwem przelewu weryfikacyjnego. Z takiej metody korzysta  kilka banków. Proces zakładania konta internetowego zostaje wtedy przeprowadzony całkowicie online i konto internetowe zostaje założone w zaledwie kilka minut. Po wypełnieniu wniosku o otwarcie rachunku system banku prosi o wykonanie przelewu na drobną kwotę (zazwyczaj 1 zł) w celu weryfikacji danych osoby składającej wniosek. Po zakończeniu procesu pieniądze są zwracane klientowi. Ta metoda ma jednak jeszcze jedno ograniczenie – przelew musi zostać wykonany z konta, które zostało założone w oddziale, a bank bezpośrednio zweryfikował dane i dokumenty klienta.

3 najlepsze oferty kredytu na niespodziewane wydatki - 20 000zł

Konto internetowe w bankowości mobilnej

Coraz więcej banków umożliwia również założenie konta internetowego z poziomu udostępnianych przez nich aplikacji mobilnych. W tym celu nie ma konieczności nawet logowania się do prowadzonych przez banki internetowych serwisów. Wszystko zrobimy w ciągu kilku minut bezpośrednio na ekranie smartfona. Takie rozwiązanie daje również więcej możliwości weryfikacji użytkownika: aplikacja może poprosić np. o wykonanie fotografii dowodu tożsamości oraz zrobienie sobie selfie. Dzięki temu w ciągu kilku minut dostęp do konta zostanie autoryzowany, a my będziemy mogli korzystać z pełni jego funkcjonalności. Załóż konto online w parę chwil!

Ranking darmowych kont internetowych

Zanim jednak wybierzesz najwygodniejszą formę założenia konta internetowego, sprawdź najlepsze konta internetowe z rankingu kont internetowych Bankier.pl. Zwycięskie banki oferują w tym przypadku całkowicie darmowe konta internetowe, biorąc pod uwagę podstawowe parametry. Propozycje z czołówki rankingu kont internetowych zapewniają klientowi darmowe prowadzenie konta i darmową kartę płatniczą. Najlepsze konta internetowe obejmują także bezpłatne wypłaty z bankomatów krajowych.

Poradniki