Skorzystaj z pomocy eksperta

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Bonnier Business (Polska) informacji handlowych drogą elektroniczną dotyczących:

Wyrażam zgodę na inicjowanie przez Bonnier Business (Polska) połączeń telefonicznych w celu marketingu bezpośredniego:

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Dziękujemy!

Darmowe konto bankowe wcale nie jest tak trudne do znalezienia, jak mogłoby się wydawać. Istotne jest jednak to, jak rozumiemy hasło „darmowe konto” – czy wystarczy do tego bezpłatne prowadzenie i darmowa karta płatnicza, czy oczekujemy jednak od rachunku bankowego także darmowych bankomatów i bezprowizyjnych transakcji za granicą.

Każdy zada sobie prędzej czy później pytanie – gdzie trzymać pieniądze? Często kluczowym kryterium w wyborze konta bankowego jest jego cena – najlepiej, że te pieniądze trafiły na darmowe konto, które nie będzie uszczuplać zgromadzonych na nim oszczędności. Chyba że potrzebujemy konta walutowego do obsługi płatności w obcych walutach.

Darmowe konto bankowe. Internetowe czy walutowe – jakie wybrać Darmowe konto bankowe. Internetowe czy walutowe – jakie wybrać (YAY Foto)

Darmowe konto bankowe przez internet

Internetowe konto bankowe to obecnie właściwie standardowy rachunek osobisty. Zakładając konto darmowe przez internet, klienci mogą załatwić wszystkie sprawy szybciej i wygodniej. Dodatkowo mogą liczyć na niższe stawki za operacje bankowe.

Kont za darmo nie jest co prawda na polskim rynku bankowym wiele, ale godząc się na pewne wyrzeczenia faktycznie można je znaleźć bez większego wysiłku. Przede wszystkim należy się nastawić na obsługę konta bankowego przez internetnajtańsze rachunki osobiste mogą być znacznie droższe w obsłudze w oddziale niż tradycyjne konta. Może się to objawiać chociażby w cenniku przelewów międzybankowych – przelew zewnętrzny internetowy jest już w niemal każdym banku darmowy (ewentualnie poza darmowymi kontami firmowymi), natomiast za przelew zlecany w oddziale banki znacznie podniosły opłaty.

Prowadzenie konta za darmo – pod jakimi warunkami?

Dodatkowo, pula najlepszych darmowych kont osobistych do wyboru znacznie się zwiększy, jeśli zapewnimy wpływy na konto i będziemy regularnie płacić w sklepach kartą płatniczą wydaną do rachunku. Za taką aktywność banki nagradzają swoich klientów kontami za darmo – rezygnują z pobierania podstawowych opłat, więc klienci mogą cieszyć się bezpłatnym rachunkiem osobistym i darmową kartą.

Odpowiadając na pytanie – jakie darmowe konto bankowe wybrać, należy powiedzieć, że każdy powinien wybierać konto pod swoje możliwości. Należy szukać takich kont, które stawiają warunki możliwe przez nas do spełnienia. Jeśli dane konto jest darmowe pod warunkiem, że wpływa na nie co miesiąc 3000 zł, a zarobki klienta są niższe – wybierz konto darmowe, które faktycznie takie będzie przy wpływach już na poziomie 1000 zł/m-c – to będzie najlepsze konto bankowe. Do dyspozycji klientów pozostaje także kilka darmowych kont internetowych bez stałych dochodów.

Żeby łatwiej odnaleźć się w gąszczu wielu ofert kont, można skorzystać z regularnie aktualizowanego rankingu darmowych kont bankowych Bankier.pl.

Darmowe konto walutowe – na co zwracać uwagę?

Nieco inaczej przedstawia się sprawa kont walutowych – są one najczęściej elementem pakietu ze zwykłym kontem bankowym. W związku z tym, wybór darmowego konta bankowego może poskutkować także darmowym kontem walutowym – będzie ono działało w formie subkonta do rachunku podstawowego.

Jakie konto walutowe wybrać? Przede wszystkim należy się kierować kryterium cenowym za jego prowadzenie. Podstawową funkcją konta walutowego jest uniknięcie przewalutowania za transakcje dokonywane w obcej walucie zagranicą – taka funkcja obowiązuje w każdym, nawet darmowym koncie walutowym – jedyne ograniczenie wynika z listy obsługiwanych walut, które można zdeponować na rachunku walutowym.

Korzystanie z konta walutowego zamiast nawet darmowego konta internetowego będzie znacznie tańsze podczas wyjazdów za granicę. Wciąż jednak należy pamiętać o tym, że nie każde z nich będzie darmowe bez stałych dochodów czy dokonania wymaganej liczby transakcji bezgotówkowych. Kilka banków oferuje już jednak darmowe konta z darmową kartą wielowalutową – ta umożliwia korzystanie ze środków za granicą bez kosztownej karty płatniczej wydanej specjalnie do konta walutowego. Wtedy jedynym problem pozostają koszty związane z wypłatą gotówki w bankomatach zagranicznych. Jaką prowizję zapłacisz za wypłatę z bankomatu za granicą? To oczywiście zależy od tego, na jaki rachunek bankowy się zdecydujemy.

Zobacz też: Najlepsze konto walutowe

Skorzystaj z pomocy eksperta

2018-11-17

Przelew na telefon - jak działa? Sposoby korzystania, BLIK

Obecnie powstaje wiele innowacji w dziedzinie realizowania przelewów. Mają one na celu dopasowanie jeszcze bardziej oferty banków do oczekiwań Klientów. Nowością jest przelew na telefon. Sprawdź, jak go zrealizować

2018-11-17

Jak sprawdzić właściciela konta bankowego? Sposoby

Wysłanie przelewu na zły rachunek rozliczeniowy to w zasadzie błąd społeczny, który każdemu kiedyś się przydarzył. Wówczas pojawia się problem, jak sprawdzić właściciela konta bankowego? Jest na to kilka sposobów, warto sprawdzić je.

2018-11-17

Numer konta bankowego - gdzie jest, ile ma cyfr?

Numer konta bankowego składa się z 26 cyfr, które zapisywane są według pewnego schematu. Możemy z nich odczytać, w jakim banku dany rachunek jest prowadzony oraz sprawdzić, czy konto bankowe, na które chcemy przelać pieniądze, jest prawidłowe.

W jakim banku konto – bankowe, osobiste? Najkorzystniejsze oferty

Konto osobiste pozwala wygodnie zarządzać finansami osobistymi – rozliczać się bezgotówkowo, oszczędzać, porządkować i analizować wydatki. Wybór jest szeroki, dlatego w pierwszej kolejności musimy podjąć decyzję, na czym najbardziej nam zależy.

Darmowe przelewy zagraniczne i natychmiastowe

Większość banków oferuje darmowe przelewy, jeśli zlecamy je samodzielnie za pomocą bankowości internetowej lub mobilnej. Takie transfery ograniczone są jednak do terenu Polski i trafiają do odbiorcy z pewnym opóźnieniem. Darmowe przelewy natychmiastowe i zagraniczne znajdziemy tylko w niektórych instytucjach.

Ranking banków w Polsce - najlepsze i bezpieczne banki w Polsce

„Złoty Bankier” to mający wieloletnią tradycję ranking banków – instytucji, które oferują najlepsze konta osobiste, kredyty hipoteczne i inne produkty oraz m.in. stosują najlepsze praktyki w zakresie bezpieczeństwa.

Rachunek bankowy - co to jest? Definicja i przykład

Obecnie niema każdy z nas posiada rachunek bankowy, a nawet jeśli nie to spotkał się z tym terminem. Trudno sobie wyobrazić bez niego współczesne przeprowadzanie taksacji handlowych czy choćby funkcjonowanie domowego budżetu. Wyjaśniamy, czym jest rachunek bankowy, do kogo należy i jakie funkcje pełni.

Ikona informacji
poradniki