Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  51,30 zł , zmiana od tamtej pory: -97,03%

SIMFABRIC - spółka nowej hossy

Zgłoś do moderatora
Inwestuję w SimFabric od debiutu od początku kwietnia od poziomu 10 zł i analizuję w zasadzie wszystkie rzeczy z nią związane i mimo przebicia dzisiaj ważnej bariery 50 zł, nadal zamierzam i inwestować i dokupować pakiety na wyższych poziomach.
Aktualnie uważam, że poziom 60 zł będzie kolejnym ważnym, a po nim 80 i 100 zł/akcję - oba już dzisiaj widać, że są według rynku osiągalne.
Wygląda na to, że strategia prezentowana od debiutu przez Zarząd SimFabric S.A. oparta na trzech, a w zasadzie czterech filarach przynosi nie tylko efekty, ale również spodobała się rynkowi i inwestorom - co widać po wzrostach w tym tygodniu. Od debiutu czyli w 2 miesiące wzrosła o ponad 400%. Poniższa analiza powstała w oparciu o Dokument Informacyjny, raporty i wypowiedzi Zarządu SimFabric S.A.

Dlaczego uważam, że dalej będzie rosło i dlaczego osiągalny jest pułap 100 zł/akcję: 1. SimFabric stał się spółką technologiczną nowej fali hossy - nie tylko gamingowej, która podoba się nowym inwestorom - Millenialsom
2. Mocne fundamenty - kontrakt z Koch Media - sama zaliczka 8 mln zł - 50% wpływów i IP po stronie SimFabric
3. SimFabric negocjuje drugą podobną umowę - zdradzili, że podobnego kalibru - z jednym z największych światowych wydawców - finalizacja do końca lipca
4. Już wiemy o kolejnej negocjowanej umowie - podobnego kalibru
5. Wiemy, że mają list intencyjny z Tencent na ElectriX na specjalną wersję na Chiny
6. Zamierzają wydawać gry również na konsole nowej generacji - Xbox Series X i PS5
7. Sześć własnych symulatorów: Farm&Fix 2020, ElectriX, Mushrooms: Forest Walker, Moon Village, Flipper Mechanic, Cthulhu: Books of Ancients
8. 50 umów wydawniczych na porting na konsole (wydanych już 10 na Nintendo Switch, 3 na PS4, 2 na PC i 1 na mobile)
9. Portfel przeszło 3 milionów zamówień na usługi IT - w oddziale B+R
10. Pozyskanie 1,45 mln na 4 startupy z programu Pilot Maker Electro ScaleUp
11. Pozyskanie 0.6 mln na rozwinięcie ekspansji rynkowej na rynki azjatyckie (Korea Południowa, Singapur i Indonezja), w tym na Chiny i Japonię 12. W planach największe w Europie Centrum Badawczo-Rozwojowe badające Sztuczną Inteligencję - na ile może tworzyć gry i wspomagać proces automatyzacji portingu (przyspieszenie produkcji i portowania gier) - budżet sygnalizowali, że będzie pochodził z grantu - 10-20 mln 13. Pierwsza z pięciu planowanych spółek celowych B+R - Blind Warrior z własną rozwijaną technologią - niewykluczone, że będzie tutaj wniosek o patent - grant z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na 1 mln 14. Spółka MobileFabric S.A. - produkcja gier mobilnych - 4 filar strategii rozwoju SimFabric - pierwszą grą będzie przebój Thief Simulator z portfolio PlayWay - wykorzystanie infrastruktury PlayWay do sprzedaży. Drugą grą ma być kontynuacja ich przeboju mobilnego Farm Expert 2021, który rozszedł się w nakładzie przeszło 2,5 mln sztuk 15. Strategia zrównoważonego rozwoju SimFabric - 4 filary: produkcje własne, porting, projekty Badawczo-Rozwojowe B+R, gry mobilne 16. Stabilny realizujący klarowany plan rozwoju SimFabric Zarząd, który dokupuje wraz z akcjonariuszami na giełdzie po cenach rynkowych 17. Najwięksi 3 akcjonariusze deklarujący - lockup na 12 miesięcy i potwierdzający, że chcą zostać na lata w Spółce. Wręcz zapowiadający, że wcześniej doczekają polityki dywidendowej niż sprzedadzą swoje akcje
18. Prezes będąca z pokolenia Millenialsów i wygląda, że rozumiejąca ich potrzeby - tutaj duża zasługa Zarządu trafnych decyzji strategicznych - strategia zrównoważonego rozwoju w oparciu o 4 filary 19. Doświadczony Przewodniczący Rady Nadzorczej - ponad 30 lat w branży gier komputerowych
20. Nagroda z Europejskiej Agencji Kosmicznej, grant i współpraca - Moon Vilage
21. Plan przejścia na GPW - Uchwała ma być podjęta na WZA 26 czerwca

Widać wyraźnie, że ktoś duży dokupuje akcje SimFabric, szczególnie w tym tygodniu ten proces się nasilił. Zakładam, że kupuje akcje jeden z nowo powstałych TFI inwestujących w gaming.


Ale równie dobrze, w tym tygodniu do spokojnego TFI mógł dołączyć drugi agresywniejszy stąd tak duże i ciągłe wzrosty.
Biorę pod uwagę również inwestorów branżowych, którzy chcą dołączyć do dużych akcjonariuszy SimFabric - mających powyżej 5%. To może być Koch Media (podpisana umowa na 2 tytuły), Microsoft (planujący inwestować w Polsce 1 mld, w spółki technologiczne), albo któryś z dużych koncernów z Polski, na przykład Techland.

Aktualnie warto patrzeć na SimFabric nie tylko jako na spółkę gamingową, ale także szerzej, jako spółkę technologiczną - dział B+R i Centrum Badawczo-Rozwojowe i Badania nad Sztuczną Inteligencją.

Tutaj duża szansa, na inwestycję ze strony Microsoftu, ale może również ze strony funduszy zagranicznych. Po podpisaniu umowy z Koch Media na pewno także niemieckie lub austriackie koncerny zauważyły

SimFabric. Widać, że Spółka cieszy się również zainteresowaniem nowej fali inwestorów, zakładam, że z pokolenia Millenialsów, którzy w marcu i kwietniu zaczęli otwierać konta maklerskie, aby po prostu osiągnąć zysk. Dla nowych inwestorów nie ma znaczenia historia, wykresy, świece, sygnały, wskaźniki i inne wynalazki. Tutaj się liczy bardziej chęć zysku niż dogłębna analiza. I ta nowa fala inwestorów przyspiesza jeszcze bardziej wzrosty.

I ostatnia rzecz, która według mnie jest mocno kluczowa dla dalszych wzrostów to mały stosunkowo free-float - tylko 25%, z czego połowa dopiero jest na rynku. Szacuję, że w obrocie jest zaledwie 15% z 6.250.000 akcji SimFabric. Dodatkowo deklaracja nie emitowania nowych akcji. A także deklaracja największych trzech akcjonariuszy, że nie będą sprzedawać swoich akcji i pozostają na lata. Co oznacza, że duży koncern, inwestor, żeby dołączyć do grona dużych akcjonariuszy musi to robić przez NewConnect - stąd tak duże wzrosty.

Co to oznacza dla nas inwestorów indywidualnych?
Kontynuację wzrostów. Dlatego ja zamierzam dalej podążać za rynkiem i dokupować kolejne pakiety na wyższych poziomach - dla mnie to bardzo dobra i długoterminowa inwestycja - którą już na tym etapie mam zabezpieczoną ponad 300% zwrotem z inwestycji od debiutu. Jeżeli prawdą jest, że do SimFabric chce wejść duży koncern, na przykład Microsoft, to nie ma znaczenia pułap cenowy, stąd duże szanse na dalsze wzrosty, aż do momentu, w którym duży inwestor osiągnie pułap minimum 5%, kiedy będzie musiał się ujawnić. Chyba, że robi to przez kilka TFI, albo przez kilka firm, wtedy będzie widoczny dopiero jak zrobi konsolidację przejętych pakietów akcji. Reasumując ja inwestuję dalej, bo uważam, że cena akcji osiągnie wysoki poziom, nie ze względu na wycenę, a bardziej cel, jakim jest wejście dużego inwestora do SimFabric.

Polecam również dzisiejszy artykuł na StrefaInwestorow, w którym znajduje się sporo powyższych informacji: link  

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
SIMFABRIC -0,52% 1,53 2026-06-24 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.