Dnia 2020-06-08 o godz. 20:47 ~Baca napisał(a):
> Dzieciaku, "oczekują" nie jest w sensie dosłownym, bo ja zdaje sobie sprawę, że tu wlazła masa dzieci hossy, których interesuje tylko to, by sprzedać wyżej, bez znaczenia jest dla nich, ile spółka będzie zarabiać.
>
> Ja ci tłumaczę tylko, jakie zyski netto musi wypracować spółka, by przy 400 milionach kapitalizacji była walorem INWESTYCYJNYM, opisuję, jakie parametry trzeba przyjąć do modelu, aby uzasadnić taką kapitalizację i stąd pisanie o metaforycznych "oczekiwaniach" rynku.
>
> Czy się mylę, czy nie mylę, zobaczymy w najbliższych latach. Przekonamy się, jaki będzie kurs za kilka miesięcy, kilka lat i przede wszystkim ile spółka zarobi w najbliższych latach. Ja jestem sceptyczny.
najlepiej będzie jak spotkamy się tu za 100 lat...