Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  51,30 zł , zmiana od tamtej pory: -97,03%

Re: SIMFABRIC - spółka nowej hossy

Zgłoś do moderatora
TFI nie robi kółek. Instytucjonalni są na Long Term, albo średnio-termino. To, że jeszcze się nie ujawnili może oznaczać, że albo kilka TFI inwestuje i zostają poniżej 5%, żeby nie podbić kursu po ujawnieniu, albo zupełnie dwa różne inwestują, lub nawet więcej niż dwa.

TFI Rockbridge ma kilka funduszy, więc może inwestować kilkoma pozostając poniżej 5%. W ostatnim tygodniu wszyscy widzą, że mocno przyspieszyły wzrosty, więc albo drugie TFI mamy na pokładzie, albo na WZA ktoś się spieszy z przekroczeniem 5% pod WZA. Najbliższe WZA będzie istotne bo będzie decydować o przejściu na GPW.

Dla TFI kupno na NewConnect i przejście później na GPW, to nie tylko wyniki finansowe, ale także prestiż portfela, plus pamiętajmy o finalizowanej umowie kolejnej po Koch Media, to też potencjał pod wzrosty, dla których warto wejść TFI.

Warto też wspomnieć, że TFI nie kupują jak my inwestorzy indywidualni wyłącznie 1:1 dla chęci zysku i za swoje własne środki finansowe, ale także patrzą szerzej, globalnie, skupując akcje spółek z danej branży i za wkłady klientów, a te miały prawo w ostatnich miesiącach napłynąć ze zwiększoną siłą na gaming.

Jeżeli założymy, że TFI Rockbridge wchodzi w gaming to oznacza, że kupuje do portfela akcje spółek z całego rynku gamingowego, a SimFabric w takim portfelu to zaledwie jedna z 28 Spółek gamingowych na NewConnect i 11 na GPW. Globalnie jedna z 39 aktualnie spółek gamingowych.

Jednak w ostatnim tygodniu stała się prawdziwym skarbem w takim portfelu. Wzrost ceny SimFabric to 400% w ciągu 2 miesięcy od debiutu - a w ciągu ostatniego tygodnia wzrost o ponad 100%. Aktualnie to 2 lub 3 Spółka gamingowa na NewConnect pod względem kapitalizacji osiągając przeszło 320 milionów złotych, walcząca aktualnie z Foreverem o drugie miejsce - raz już go przeskoczyła w tym tygodniu. A po jej przebiciu pozostanie już nad SimFabric tylko Creepy Jar.

Na całym rynku NC + GPW aktualnie pod względem kapitalizacji SimFabric jest już 6 Spółką gamingową na 39.

Tak duże wzrosty na SimFabric dla TFI to bardzo istotne dyskontowanie strat na innych walorach gamingowych, a to daje argument za zwiększaniem akumulacji i wzrostu zakupów akcji SimFabric.

Do tego jeżeli w SimFabric zrealizują zapowiadane plany, a w szczególności budowę największego w Europie Wschodniej Centrum Badawczo-Rozwojowego z grantem 10-20 milionów, to w dramatyczny sposób podniosą pozycję aktywów trwałych (budynki, hale, sprzęt), plus zobaczymy olbrzymie wzrosty przychodów i zysków liczone w milionach.

Dodajmy jeszcze do tego fakt, że SimFabric finalnie przejdzie na GPW, wtedy w portfelu takiego TFI będzie bardzo wartościowe aktywo dla Funduszy Emerytalnych, które mogą inwestować na rynku regulowanym GPW.

Moim zdaniem TFI, jakie by nie inwestowało, będzie dobierać akcje SimFabric co najmniej do przejścia na GPW, gdzie niewykluczone, że część portfela sprzeda pakietowo, albo przez rynek regulowany GPW Funduszom Emerytalnym z zyskiem, co będzie także z wpływem pozytywnym dla nas inwestorów indywidualnych. Wtedy powinniśmy zobaczyć kolejne historyczne wzrosty cen akcji SimFabric.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
SIMFABRIC -0,52% 1,53 2026-06-24 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.