Dnia 2015-05-27 o godz. 09:53 ~białoczerwony napisał(a):
> Odpowiem ci na pkt1)
> Program motywacyjny, gdy akcje obejmuje się po 5zł, a kurs jest niewiele wyższy, lub w okolicach tego świadczy o wierze w budowę wartości dla akcjonariatu która przełoży się na wyższy kurs.
> Celowo jak zauważysz wspominam o 5zł. Bo chyba nie znajdzie się idiota, który by wziął w nim udział obecnie.
> Jaki dla mnie z tego wniosek?
> 1) Do tych założonych 5zł trochę nam jeszcze brakuje, a więc to będzie mój zysk
> 2) jeśli ktokowiek odbierze te akcje po 5zł, tzn że wierzy że będzie wyżej bo widzi co się dzieje z działalnością operacyjną w spółce. A więc każdy grosz powyżej 5zł to będzie także mój zysk. Przy około 6zł mam zamiar się wysypać.
> Powyższe założenia mają szansę na realizację oczywiście jeśli szeroki pozwoli i nic nie wydarzy się w skali makro.
Rozumiem. Logiczne.
Ale trzy pytania:
- czy realne?
- jesli realne, to kiedy? (w jakiej perspektywie?)
- dlaczego brak popytu?