Odpowiem ci na pkt1)
Program motywacyjny, gdy akcje obejmuje się po 5zł, a kurs jest niewiele wyższy, lub w okolicach tego świadczy o wierze w budowę wartości dla akcjonariatu która przełoży się na wyższy kurs.
Celowo jak zauważysz wspominam o 5zł. Bo chyba nie znajdzie się idiota, który by wziął w nim udział obecnie.
Jaki dla mnie z tego wniosek?
1) Do tych założonych 5zł trochę nam jeszcze brakuje, a więc to będzie mój zysk
2) jeśli ktokowiek odbierze te akcje po 5zł, tzn że wierzy że będzie wyżej bo widzi co się dzieje z działalnością operacyjną w spółce. A więc każdy grosz powyżej 5zł to będzie także mój zysk. Przy około 6zł mam zamiar się wysypać.
Powyższe założenia mają szansę na realizację oczywiście jeśli szeroki pozwoli i nic nie wydarzy się w skali makro.