Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,12 zł , zmiana od tamtej pory: -16,67%

Re: Na upadłość ?

Zgłoś do moderatora
O decyzjach o zamknięciach rynek słyszy już od listopada (tak więc czas był) a idzie to powoli.
Z obecnych raportów wychodzi, że trzeba ponad 100 zamknięć a nie 3-4 na miesiąc. Tłumaczenie, że przez 6-7 miesięcy nie można było wypowiedzieć umów do mnie nie trafia (nie jest realne a dowodzi tylko wcześniej wysuniętej tezie o blokadach (być może psychologicznych) zarządzających)

I to nie wszystko, bo najpewniej potrzebna będzie
1. redukcja długu (nie chcę strzelać jaka, ale im bardziej realnie wierzyciele podejdą do faktów tym więcej odzyskają (20-30%?))
2. dokapitalizowanie

Myślę, ze jeżeli wierzyciele w ramach restrukturyzacji uzyskaliby zapewnienie o dokapitalizowaniu to zgodziliby się też na konwersję. (łączny bodziec z redukcji i dokapitalizowania mógłby wynieść ponad 50 mln). Jeżeli za tym poszlyby zamknięcia ale tak na serio a nie udawane jak dotychczas to byłoby na czym oprzeć biznes.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
TXM 5,49% 0,10 2020-03-19 15:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.