Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,12 zł , zmiana od tamtej pory: -16,67%

Re: Na upadłość ?

Zgłoś do moderatora
Rost jeżeli chcesz poruszyć kwestię odpowiedzialności to zgadzam się z Twoimi tezami ale nie są one pełne, bo brakuje wzięcia odpowiedzialności przez zarządzających Concordią gdzie (dobrze pamiętam) mieli oni (w momencie przejmowania pakietu takie były zapowiedzi) wnieść know-how.

Odpowiedzialność to jest jedna kwestia i spada ona na zarządzających Redanem (zły dobór lokalizacji i zbyt pochopna ekspansja) oraz zarządzających Concordią, którzy mieli 'wnieść' nie tylko kapitał ale też know-how.

Natomiast mam inne spojrzenie od Twojego w kwestii restrukturyzajci, bo ze swej strony patrzę na TXM nie jak na całość, ale jak na pojedyncze 375 markety i spośród tych 375 duża część jest rentowna.

Tym samym aby się nie rozpisywać dziś restrukturyzacja jest realna, ale sprowadza się do tego w jakim stopniu wierzyciele są wstanie zaakceptować straty (akcjonariusze już stracili praktycznie wszystko). I im bardziej realnie skroją Txm to rentownych lokalizacji tym więcej odzyskają. (niestety jak wszyscy wiedzą niższa skala to niższe przychody i pod to trzeba przyciąć koszty (zobowiązania)

Krótko mówiąc trzeba zrobić duży krok w tył. Przyjrzeć się lokalizacją i otoczeniu wokół nich (dokładnie). Zastanowić się dlaczego zarabiają i pod to ustawić koszty. (resztę zamknąć)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
TXM 5,49% 0,10 2020-03-19 15:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.