43 mln. zł. Moim zdaniem tak, ale 3 inne zmienne musiałyby pozostać nie niezmienionych poziomach a to niemożliwe. Tłumaczę:
1. Ceny ropy vel. oleju napędowego i zabezpieczeń na te surowce będą na poziomach z 30/06/2020. Wycena ropy naftowej to poziom 41,62 USD/baryłkę. Kurs ropy na 07/08/2020 (44,95 USD/baryłkę).
2. Nie będzie żadnych zdarzeń losowych +/- (odpisy, odwracanie odpisów itd.)
3. IIIQ po raz pierwszy od kilku lat nie będzie najbardziej dochodowym kwartałem roku.
Jestem spokojny o wynik. Dlaczego?
1. W pierwszym półroczu zrobili EBITDA skorygowaną na poziomie 48,4 mln. zł (gdzie w IIQ mieliśmy ogromne obostrzenie związane z pandemią koronawirusa i spadki tankować sięgające 20 - 30%). W drugim półroczu wystarczy, że powtórzą wynik.
2. IIIQ 2020 jest w ostatnich latach najbardziej dochodowym dla Unimot a Prezes już mówił o wzrostach w sprzedaży paliw.
3. Uważam, że poziom wyceny surowca (ropa naftowa) otrze się o 50 USD/baryłkę - to założenie bardzo konserwatywne. Na samym odwróceniu wyceny zapasu obowiązkowego będziemy mieli jakiś 8 - 10 mln. zł.
Co jeszcze? Mówimy/piszemy o powtórzeniu wyniku 2019 roku jeśli chodzi o zysk netto. Przy założeniu 60 mln. zł zysku na rok 2021 przechodzi baza rzędu 31 mln. zł!!!!!