Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  29,50 zł , zmiana od tamtej pory: 104,07%

Ceny paliw, Maxy, polityka - kiedy zrozumiecie że to nie ma znaczenia?

Zgłoś do moderatora
Kiedy w końcu inwestorzy zrozumieją, że  ceny ropy, uziemienie Maxów, zamachy w Tunezji, kary za łamanie ciszy nocnej w Paryżu, powstanie Ryanair Sun itp. ma MINIMALNE przełożenie na wyniki Enter Air. W historii Entera, zawsze tego typu okoliczności miały, mają i będą mieć miejsce. Nie ma to jednak przełożenia na wynik, który systematycznie jest coraz lepszy. 

Albo inaczej nawet jeśli ma to znaczenie, to w zeszłym roku wynik był również niższy z powodu jednorazowych zdarzeń. Wpływ zdarzeń z tego roku, nie zmieni tego że zysk znowu będzie REKORDOWY. Kupując/sprzedając akcje po tego typu informacjach zwyczajnie się OŚMIESZACIE.

Enter powiększa flotę i w 2019 będzie latać na rekordowej liczbie samolotów.  Barierą rozwoju floty są sprawy systemowe - zatrudnienie pilotów, mechaników, ułożenie rozkładów, wykonanie przeglądów, otrzymanie slotów. Sprawa z Maxami jest wręcz korzystna. Enter w miejsce 737MAX bierze dodatkowe 737-800 oraz podwykonawców. Sezon będzie latał na planowanej liczbie samolotów - maksymalnej jaką są w stanie zagospodarować. A dodatkowo dostanie odszkodowanie za 2 maszyny ekstra, które będą stały na ziemi i będąc sprawne nie mogłby być w pełnie wykorzystane z powodów wcześniej wspomnianych barier. Mamy dzięki temu EKSTRA ZYSK! Nie wspominam Wam nawet o tym że Enter korzysta wspomagając przewoźników rozkładowych, którzy mają uziemioną flotę.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ENTER 2,73% 60,20 2024-02-29 16:41:44
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.