Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  39,60 zł , zmiana od tamtej pory: 26,01%

Re: Nowa umowa z Tui

Zgłoś do moderatora
Góra naganiaj bo tu inaczej się nie da. Te inwestorskie ameby opanowały do mistrzostwa wyszukiwanie iracjonalnych powodów do sprzedaży akcji. Siedzę w branży od kilkunastu lat Na GPW jestem od 2005 i nie mam pojęcia jaka przyczynę znalezli tym razem!

W zeszłym roku zysk netto za 3 kwartał wynosił 63 mln. Analizy prezesa w tym roku obstawił 45 mln bojąc się wplywu różnić kursowych. Chętnie się założyć o dobrą szkocką że zysk będzie rekordowy i przekroczy 65mln zł. Dolar spada, więc nawet jak się pomyle to zapowiada się piekny 4 kwartał, Wszystko się w nim odrobi i to z nawiazką. Drogi dolar w sezonie i tani w zimie to dla Entera sytuacja IDEALNA (płatności za wysoki sezon będą przelane w USD a po sezonie spadna zobowiązania). Da to C/Z bliskie 4.

Kolejne powody: Greg (Prezes) w wywiadzie powiedzial, żeby spodziewać się znacząco większej dywidendy.

Konkurencja - Smartwings ma dużo Maxów i nie jest takie pewne czy przetrwa ich uziemnienie. Ten sezon nam oddali walkowerem wycofując się ze wszystkich rejsów z których mogli. 2 uziemnione Maxy Entera nie zagrazaja funkcjonowaniu linii, a jednocześnie wkrótce pozwolą uzyskac przyjemne odszkodowanie.

Trzeba być opóźnionym w rozwoju neandertalczykiem żeby w takiej sytuacji myśleć o sprzedaży !

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ENTER 1,63% 49,90 2023-05-30 09:38:17
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.