Rynki

Twoje finanse

Biznes

Forum

Gospodarka rośnie najszybciej od lat. Tusk: I to pomimo sabotażystów

Polska gospodarka rośnie najszybciej od lat mimo nadzwyczajnej aktywności politycznych sabotażystów, obcych i swoich - napisał premier Donald Tusk, komentując dane GUS o wzroście PKB Polski w III kwartale 2025 r.

(fot. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów)

Z opublikowanego w czwartek szybkiego szacunku GUS wynika, że PKB Polski w III kwartale br. wzrósł o 3,7 proc. rdr wobec wzrostu o 3,3 proc. rdr w II kwartale 2025 r. W ujęciu kwartał do kwartału PKB w III kwartale br. wzrósł o 0,8 proc., po wzroście o 0,8 proc. kdk kwartał wcześniej.

reklama

„Polska gospodarka rośnie najszybciej od lat! 3,7 (proc. - PAP) wzrostu PKB to także europejski top. I to mimo nadzwyczajnej aktywności politycznych sabotażystów, obcych i swoich” - skomentował dane GUS premier Donald Tusk we wpisie na platformie X.

Na przyspieszenie gospodarki zwrócił też uwagę na platformie X minister finansów Andrzej Domański. „W trzecim kwartale PKB Polski wzrosło o 3,7 proc. To najwyższa dynamika od trzech lat” - zauważył szef resortu finansów. 

mmu/ jpn/

Źródło: PAP
powiązane
polecane
najnowsze
popularne
najnowsze
bankier na skróty