"Test 2019-nCoV IgG/IgM jest szybkim testem immunochromatograficznym do jakościowego wykrywania u ludzi przeciwciał IgG i IgM przeciwko 2019-nCoV. Materiałem badanym jest krew pełna, osocze lub surowica. Do przeprowadzenia szybkiego testu nie jest wymagane posiadanie specjalistycznego sprzętu" - podano w komunikacie.
Spółka podała, że wynik testu możliwy jest do odczytania po 10 minutach.
Test opracowała firma Hangzou AllTest Biotech. 16 lutego została złożona deklaracja CE, umożliwiająca stosowanie testów na rynkach Unii Europejskiej.
BioMaxima podała również, że "w niedługim czasie" planuje wprowadzić własny test genetyczny, służący do potwierdzania zakażeń koronawirusem 2019-nCoV wykorzystujący technikę real-time PCR.
Po publikacji poniedziałkowego komunikatu, o godz. 10.10, kurs spółki rośnie o 34,1 proc.
BioMaxima to notowany na NewConnect producent podłoży mikrobiologicznych, systemów do oznaczania lekowrażliwości i odczynników oraz sprzętu do diagnostyki in vitro. (PAP Biznes)
sar/ ana/